| SG1995 a întrebat:

Exista desene animate clasice care au o versiune anime? Precum are de exemplu X-men sau Iron-Man.

6 răspunsuri:
| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Nu cunosti oroarea care a fost Powerpuff Girls Z(care prin comparatie cu cea actuala e chiar mai buna).

| ImUnlord a răspuns:

Termenul "Anime" (Pronuntat A-NI-ME, exact cum pronunta romani, nu cu accent englezesc) inseamna "Desen Animat". Deci "Desene Animate Clasice" (Si orice fel de desen ANIMAT ) = Anime. Daca tu te referi la anime-urile moderne, ar trebui sa cauti pe site-urile despre anime, nunstiu ce gen ai vrea (drama, actiune, romantism, etc).

| SG1995 explică (pentru ImUnlord):

Anime-urile sunt desene animate japoneze, iar intrebarea era: Japonezi au adaptat desene animate create de americani.

| ImUnlord a răspuns (pentru SG1995):

Eu deja ti-am explicat, ca termenul "Anime" = desen animat. cu timpul si-a schimbat semnificatia.