| ovidiumt a întrebat:

Fate/zero, Fate/stay night(sezonul 1/2), Fate/Prototype, Fate/Kaleid Liner Prisma(sezonul 1/2) au vreo legatura intre ele, daca da in ce ordine ar trebui sa ma uit la ele?

3 răspunsuri:
| UzOm a răspuns:

Uită-te după data de apariție.

| Tom36 a răspuns:

Fate/zero -> Fate/stay night: Unlimited Blade Works (2014-2015) -> Fate/stay night: Heaven's feel (cand apare).

Peste Fate/stay night poti sa sari pentru ca nu e o adaptare prea buna.

Fate/Prototype are 12 minute si e ca un trailer la aceeasi poveste dar alte personaje. E mai complicat de explicat, poti sa incerci sa te uiti la el dupa UBW.

Fate/kaleid e spin-off cu loli si yuri. Daca te intereseaza poti sa te uiti dupa UBW.