| KittenKitt a întrebat:

Hei lume! Imi recomandati si mie niste anime-uri bune? Ceva aventura, fantasy si un pic de romance. Cateva dintre anime-urile mele preferate ar fi Black Bullet, D-Gray Man, Air Gear, Naruto, Mekakucity Actors, Mahouka Koukou no Rettousei, Kaichou wa Maid-sama, Kamisama Kiss, Noragami, Tokyo Ravens etc. Sper ca ma puteti ajuta :3

Răspuns Câştigător
| ElleAhx a răspuns:

Aventura/fantasy/romance + actiune
-Sword art online
-Claymore
-Hiiro no kakera
-Code geass
-Hakuouki
-Fate/stay night
-Higashi no eden
-Strike the blood
-Btooom!
-Katekyo hitman reborn
-Guilty crown
-Ga-rei: zero
-Akuma no riddle
-Chaos; head

Alte anime-uri mai mult fantasy ar fi:
-Mahou shoujo madoka magica
-Selector infected WIXOSS
-Kamigami no asobi
-No game no life
-C: the money of soul and possiblity control

Pentru anime-uri de dragoste si drama, fara comedie
-Vampire knight
-Kimi no iru machi
-NANA

Alte anime-uri care mi-au placut foarte mult dar nu se incadreaza la categoriile de mai sus:
-Tasogare otome x amnesia (thriller/romance/comedy/ecchi)
-Tokyo magnitude 8.0 (drama)
-Mirai nikki (thriller/romance/actiune)
-Corpse party (horror/mister)
-Psycho-pass (actiune/mister/crima si e genial)
-Gokukoku no Brinhyldr (mister/fantasy/harem)
-Higurashi no naku koro ni (horror/mister)
-Shiki (vampire/horror/mister)
-Deadman wonderland (horror/actiune/mister)

Cred ca pe majoritatea deja le-ai vazut, dar tot sper ca te-am ajutat. laughing :*

5 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

SAO şi FMA ai văzut?

| HueyFreeman a răspuns:

Boku no Pico.

| andreeaaqswdefr a răspuns:

Mie îmi plac Special A, Kamisama Hajimemashita, Skip Beat, Kaichou wa Maid-sama, Uta no Prince-sama maji love1000%, uta no prince-sama maji love 2000%, Clannad, etc.

| Hinnata a răspuns:

Ok... cu ce sa incep :
Romance:

Sankarea
Vampire knight + Vampire Quality
Kamisama hajimemashita
Amnesia
Dance in the vampire bund
Sword art online (Cel mai tare anime combinat cu aventura )
Sukitte ii na eu
Tonari no kaibutsu-kun
Sola
Btoom! (si acest anime contine aventura, dar contine mult sange laughing, dar este si putin ecchi )
Code:Breaker (este putin romance. mai mult aventura )
Mirai Nikki
Itazura na kiss (cel mai minunat anime romance)
Highscool of the dead (aici este mai mult vorba de niste zombie si este putin cam ecchi)
B gata h kei (cred ca e anime-ul la care am ras cel mai mult, e romance si putin ecchi)
Toradora
Tasogare Otome X Amnesia (Aici e vorba de un baiat care vede o fantoma si se indragosteste de ea, dar el e singurul care o vede )
Brothers conflict
Diabolik lovers
No. 6 (e shonen)
Inu x boku secret service (si aici e poveste minunata de dragoste si e fantasy si aventura
Suzuka (este romance combinat cu sprot si putina drama )

Sport:
Free!
Kuroko no basket
Astea doua dupa parerea mea sunt cele mai minunate anime-uri sport. Merita vazute!

Iti recomand si One Piece!

Sper ca ti-am fost de ajutor!
Fundita?

| AddeAdee a răspuns:

Sakurasou no Pet na Kanojo :3