| Lady2909 a întrebat:

Ziceti-mi niste anime-uri gen Kaichou wa Maid-sama sau Kamisama Hajimemashita.

Răspuns Câştigător
| KittyCriss a răspuns:

Sincer o poveste foarte asemanatoare este Special A, personajele chiar imi aduc aminte destul de mult de Misaki si Usui. Alte anime de dragoste kawaii ar mai fii si:
Tonari no kaibutsu-kun, Amnesia, Toradora, Inu x Boku SS, Uta no prince sama (3 sezoane), Shugo Chara, Shuffle, Hiiro no Kakera (asta e extrem de kawaii mie mi-a placut mult si are 2 sezoane), Diabolik Lovers, Ouran High School Host Club, Brothers Conflict (la asta trebuie neaparat sa te uiti, eu personal l-am vazut de 7-8 ori laughing ) si Kamigami no Asobi. Sper sa iti placa macar unulwinking

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Well.

-Amnesia
-Diabolik Lovers
-Sakurasou No Pet Na Kanojo
-Zero No Tsukaima

-Ao Haru Ride:
Este despre Futaba, o fată care a fost îndrăgostită de un băiat pe nume Kō Tanaka, în şcoala generală. Din cauza unei neînţelegeri, relaţia lor de prietenie se sfârşeşte atunci cand el se mută la altă şcoală, în timpul vacanţei de vară. În liceu, viaţa ei este răscolită, din nou, când îl reîntâlneşte pe Kō, acum sub numele de Kō Mabuchi.

-Blood Lad:
Il are în rolul principal pe Staz, un vampir obsedat de lumea oamenilor, și pe Fuyumi, o fată umană care a fost omorâtă și transformată într-o fantomă după ce s-a rătăcit în lumea demonilor. Staz îi promite lui Fuyumi că o va ajuta să-și recapete umanitatea prin a o aduce înapoi la viață, asta însemnând că are ocazia să viziteze lumea umană.​

-Lovely Complex:
Risa si Otani au fost mereu tratati ca un duo de comedie.Risa,o fata foarte inalta,si Otani, un baiat, foarte scund.Cei doi se cearta mereu si chiar si profesorul lor ii vede ca pe un duo de comedie.Dar prietenia lor se dezvolta, ira Risa incepe sa aiba sentimente pentru Otani.

-Inu X Boku SS:
Casa ficei lui Shirakiin, Shirakiin Ririchiyo, care a fost complexata de faptul ca nu poate trai independenta si neprotejata, simte nevoia sa se mute si sa traiasca de una singura in conacul numit "Ayakashi Kan." In acest conac, doar cei ce au trecut de o examinare foarte amanuntita pot locuii si fiecare chirias, este insotit de un agent secret (S.S.). Oricum Riricho a refuzat compania lui S.S., cat timp este chiriasa la conac ea descopera ca agentul secret ce era menit sa o protejeze este chiar un Demon Vulpe.

-Ookami Shoujo To Kuro Ouji:
Erika, o adolescentă de 16 ani, îi povestește într-una prieteni sale despre fanteziile ei romantice, în ciuda faptului că nu are un prieten. Oricum, ea se laudă tuturor fetelor cu iubitul ei arătos dintr-o fotografie, dar care se dovedește a fi un elev al școlii în care învață ea, numit Kyouya Sata. În cele din urmă n-are de ales și trebuie să se dea drept iubita lui. Din păcate persnoalitatea sadică al lui Sata îi trădează înfățișarea angelică. Acesta profită de slăbiciunea Erikăi, tratând-o asemenea unui cățeluș.

-Sukitte Ii Na Yo:
Mei Tachibana nu a fost niciodată o fată prea sociabilă...de fapt, şaisprezece ani din viaţă şi i-a petrecut fără a avea prieteni şi fără a acorda atenţie oamenilor, deoarece încrederea în aceştia devenise tot mai şubredă din cauza multor evenimente neplăcute din viaţa sa. Totuşi, într-o simplă şcoală, într-o simplă zi de şcoală, Mei reuşeşte să îşi schimbe total viaţa, şi asta doar pocnind un om, acesta fiind chiar Yamato Kurosawa, cel mai popular băiat din şcoală. La insistenţele acestuia, Mei ajunge să primească numărul lui de telefon, iar în clipa în care se găseşte la ananghie, îl sună şi îi cere ajutor. Ajutorul lui Yamato a fost un sarut...

-Sword Art Online:
Prinşi intr-o realitate virtuală MMORPG, sute de mii de jucători trebuie să lupte pentru viaţa lor. Pentru a ieşi din joc trebuie să învingă "Boss-ul" jocului, o creatură foarte puternică. Împreună cu prietenii săi, Kirito, spadasinul singuratic încearcă să termine jocul, care în schimb le va elibera minţile prinse în Aincrad. Dar Kirito se îndrăgosteşte în scurt timp de Asuna.

-Hotarubi No Mori E :
Când era mică, Hotaru, aflată în vacanţa de vară la ţară, la unchiul ei, s-a rătăcit într-o pădure despre care sătenii spuneau că e locuită de spirite. Aşa l-a întâlnit pe Gin, un spirit care trăia în pădure din totdeauna, şi care a condus-o în afara pădurii. Gin este blestemat să dispară pentru totdeauna dacă e atins de o fiinţă umană. În ciuda acestui lucru, cei doi devin prieteni foarte buni, iar Hotaru se întoarce în fiecare vară la unchiul ei, unde îşi petrece zilele cu Gin.

-Tonari No Kaibutsu-Kun:
Mizutani Shizuku e genul de persoană căreia îi pasă doar de note. În urma unei neînţelegeri îl întâlneşte pe Yoshida Haru care e convins că sunt prieteni şi care îi schimbă total viaţa. „Tonari no Kaibutsu-kun" e povestea de dragoste a unei tinere indiferentă la lumea din jurul ei şi a unui băiat cu suflet mare, dar neînţeles.

Vizionare placuta ^^.

| AnaMariaJRock a răspuns:

Inuyasha
Kimi ni Todoke
My Little Monster
Sukitte Ii na eu.
Itazura na Kiss
Full Moon wo Sagashite
Skip Beat!
Saiunkoku Monogatari
Marmalade Boy
Shigatsu wa Kimi no Uso
Vampire Knight

Sper ca te-am ajutat happy

| stefy_6374 a răspuns:

Gugure Kokkuri-san. Kokkuri seamana cu Tomoe.

| KanekiKen a răspuns:

Ao Haru Ride
Ookami Shoujo to Kuro Ouji
Kamisama no Asobi
kamisama hajimemashita
Vampire Knight
Lovely Complex
Bokura Ga Ita
bonjour le patisserie