| AnaMariaJRock a întrebat:

Am vazut foarte multe animeuri si nu mai gasesc un anime interesant de vizionat. Aici am enumerat toate animeurile pe care le-am vazut din cate imi aduc aminte. Daca aveti timp cititi si va rog frumos sa imi recomandati si mie niste animeuri bune in afara de acestea. happy
Naruto,Naruto Shippuden,Bleach,Fairy Tail,One Piece,Beelzebub,Elfen Lied,Midori no Hibi,Inukami,Clanad,Air,Ao no Exorcist,Nana,Katekyo Hitman Reborn,The World God Only Knows,Bakman,Paradise Kiss,Junjou Romantica,Sekai Ichi Hatsukoi,Hellsing,Toradora, Uraboku, Uta no Prince samaD.Gray Man,Kuroko no Basuke,Slam Dunk,Zetman,Avatar,Inuiasha,Shaman King,Pockemon,Yu Ghi Oh,Card Fight Vanguard,Zero no Tsukaima,Natsuki Randevous,Gravitation,Loveless,Trinity Blood,Kilari,Kaleido Stage,Guilty Crown,Skip Beat,Vampire Knight,Ouran Host Club,Chrono Crusade,Death Note,Full Metal Alchimist,Full Metal Panic,Blood C,xxx Holic,Hakuouki,La Corda D'Oro,Rosalio x Vampire,Romeo x Juliette,Zetsusen no Tempest,Amnesia,Kuroshitsuji,School Idol,Baki no Grapplar,Hajime no Ippo,Prince of Tennis,Great Teacher Onizuka,Magi,Kiss x Sis,Boku wa H ga decinai,B Gata H Kei,Marmelade Boy,Kaikan Phrase,Bokura ga Ita,Yumeiro Patisserie,Pretty Rhythm,Ginga e Kickoff,Ai ni Kusabi,Sakurasou no Pet na Kanojo,Saiunkoku Monogatari,Kore wa Zombi desu ca?,Amatsuki,Arakawa Under the Bridge,Area no Kshi,Golden Boy,Pretear,Monochrome Factor,Ichiban Ushiro no Daimaou,Itazura na KIss, K,Beck,Deltora Quest,Durara,one Outs,Yu Yu Hakusho,Buzzer Beater,Over Drive,Giban Kaleidoscope,Avatar the Last Airbender,Say"I love you",Higashi no Eden,Kaichou wa Maid sama, Code Breaker, Tonari no Kabutsu kun, Kono Naka ni Hitori.Imoto ga Iru!,Medaka Box,High School DxD,Shugo Chara,Kampfer,School Rumble,Princess Lover!,Gakuen Heaven,Togainu no Chi,Kimi ni Todoke,Deadman Wonderland,Kannazuki no MIko,Sora no Otoshimono,Full Moon wo Sagashite,Campione,They are My Nobile Masters,Black Lagoon,Fortune Arterial,Ano Natsu de Matteru,Level E,High School Of the Dead,Cheeky Angel,Flame of Recca,Infinite Stratos,Star Driver,Major,Hanasakeru Seishounen,Ben To,Phi Brain Kami no Puzzle,Initial D, Toriko, 07 Ghost, Kimi Kiss, 11 Eyes,Code Geass,Karneval, Eyrshield 21, Kurokami,Kamisama Hajimemashita,DN Angel,Special A,Whistle,Hungry Heart Wild Striker,Recorder to Randoseru,Free!, Spiral, No.6, Dear Boys,Bronze,Close the Last Door, Hey,Class President!, Hyakujitsu no Bara,Ikoku Irokoi Romantan,Kirepapa,Koisuru Bokun,Marginal Prince,No Money! Papa to KIss in the Dark,Vassalord,Yebisu Celebrities,Asa Made Jugyou Chu,Assarotte no Omocha,Futari Ecchi,Mirage of Blaze,Boku wa Tomodachi ga Sukanai,Sekirei,DearS,Antyque Bakery,Diabolik Lovers,Ayakashi, Crystal Blaze, Conflict Bhrothers.

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Hey!
- Zegapain
- Sakamichi no Apollon
- Rose of Versailles
- Bartender
- Muv-Luv Alternative: Total Eclipse
- Mobile Suit Gundam Seed (2 sez)
- Mobile Suit Gundam 00 (2 sez)
- Planetes
- Ikoku Meiro no Croisée
- Initial D (5 sez)
- Major (6 sez)
- H2
- Cross Game
- Din seria "Macross":
* Macross Zero
* Macross
* Macross: Do You Remember Love?
* Macross Plus
* Macross Plus Movie Edition
* Macross Frontier
- Din seria "Seikai":
* Seikai no Danshou
* Seikai no Monshou
* Seikai no Senki (3 sez)
- Eureka Seven (2 sez)
- Captain Tsubasa: Road to 2002
- Hana Yori Dango
- Hanasaku Iroha
- Kure-nai
- Kenran Butou Sai
- Mouretsu Pirates
- Nodame Cantabile (3 sez)
- Tokyo Magnitude 8.0
- Usagi Drop (daca iti place, urmareste si povestea din manga)
- Zipang
- Soul Link
- Amagami SS (2 sez)
- AKB0048 (2 sez)
- Yomigaeru Sora: Rescue Wings
- Nogizaka Haruka no Himitsu (2 sez)

Aici ai lista mea de anime-uri vizionate
http://myanimelist.net/animelist/ryuu_ro
Poate gasesti si altceva!;)

Vizionare placuta!

| AnaMariaJRock explică (pentru ryuu):

Mersi mult, tu chiar ai vazut multe animeuri happy De cand ai inceput sa te uiti la anime?

| ryuu a răspuns (pentru AnaMariaJRock):

big grin Cu placere. Sper sa gasesti ceva ce sa-ti placa.
Prin 2009-2010, am inceput sa urmaresc "mai serios" (si pe internet). big grin

| AnaMariaJRock explică (pentru ryuu):

Eu am inceout serios din 2012 happy Si da am gasit mai multe animeuri care mi-au atras atentia in lista ta big grin de exemplu Rose of Versailles sau Amagami happy

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blue Gender
Monster
Slayers
Please teacher
Great teacher Onizuca
Enzai
Pappa to kiss in the dark
Mew mew power
Captain Tsubasa
F-zero
Cawboy Bepop.
Sper ca am vazut bine printre randuri pentru ca ai vazut intr-adevar multe!

Nu pot spune decat WOOW!
happy

| AnaMariaJRock explică (pentru anonim_4396):

Multumesc happy. Imi poti da si mie link-urile de la Enzai, Please Teacher si Cawboy Bepop?

| AnaMariaJRock explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnaMariaJRock):

Cu placere! happy
De fapt intrebarea ta e foarte folositoare pentru mine-sunt animeuri pe care nu le-am vazut.
Si eu iti multumesc! happy

| Strwberrs a răspuns:

Se pare ca nu ai vazut Shirobako, Toriko si Beelzebub.(si nici Yuru Yuri sau Yuru Camp)

| ElleAhx a răspuns:

Buna! Iti recomand:
-Higurashi no naku koro ni
-Umineko no naku koro ni
-Claymore
-Jigoku Shoujo
-Kyoukai no kanata
-Mirai Nikki
-Tasogare otome x amnesia
-True tears
Sper ca te-am ajutat! big grin

| Arikirinmotoka a răspuns:

Peace Maker
Mirai Nikki
Soul Eater