| XxXLoL1xXx a întrebat:

Hei TPU, as vrea sa vad un nou anime voi ce imi recomandati? Nu vreau cu actiune...sa fie gen: school life, comedy si/sau romance; D. Deci niste anime-uri care sa merite. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Dalyan a răspuns:

Ok, e tarziu si sper ca am inteles bine, vrei anime-uri fara actiune. daca gresesc spune-mi si iti dau alta lista=):
*Bokura ga ita;
*Inu x Boku SS;
*Kamisama Hajimemashita;
*Kimi ga Aruji de Shitsuji ga Ore de;
*Kimi ni todoke (2 sezoane);
*Kotoura-san;
*Lovely complex;
*Ouran Koukou Host Club;
*Skip Beat!;
*Say I love you;
*Tasogare Otome x Amnesia;
*Uta no prince sama;
*Kiniro no Corda: Primo Passo;
*Yamato Nadeshiko Shichi Henge.
Sper ca te-am ajutat si cum am mai zis daca nu am inteles eu bine ce vroiai zi si iti dau alta lista=)

7 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Hey! Iti recomand!

* "Bakuman" - "Akito Takagi, un student foarte bun, descoperă că Moritaka Mashiro desenează uimitor. Akito Takagi încearcă să-l convingă pe Moritaka să lucreze împreună la manga, unul având creierul şi celălalt talentul. După mai multe încercări, Takagi îl convinge pe Mashiro să i se alăture. Takagi, cu isteţimea lui, speră să devină un mangaka de mare succes, iar Mashiro, cu talentul său înnăscut, speră să se căsătorească cu o fată foarte frumoasă, pe nume Azuki Miho."

http://royalgoofansub.net/....../index.php

Vizionare placuta!

| Aberdeen a răspuns:

Iti spun doar unul, dar bun:
"Kaichou Wa Maid-Sama"(in cazul in care nu l-ai vazut deja).
L-am urmarit in 2 zile pe nerasuflate.

| Captoresque a răspuns:

- Dangan Ronpa (bine are puțină acțiune, că practic este vorba despre niște copii închiși într-un liceu și care sunt puși să se omoare între ei, dar nu e cine-știe-ce acțiune. Totuși, grafica e foarte interesantă.)
- Free!
- Ouran High-School Host Club

| tgiabberriieul a răspuns:

Incearca Sword Art Online.
Anime-ul e terminat (nu se mai fac episoade) si e foarte interesant.

| Cristixhunter a răspuns:

-Accel World
-Bleach
-Sword Art Online
-Clannad si Clannad After Story
toate sunt super

| Cristixhunter a răspuns:

Incearca:
-Clannad si Clannad After Story
-Accel World
-Bleach (mai mult drama/actiune...)
-Swod Art online

| Nichi1Nic a răspuns:

Genul asta de anime-uri imi place si mie. Daca vrei school life &vampiri, puteri supranaturale:
Vampire knight
inu x boku ss
amnesia
yumeiro patissier
Sau daca vrei doar cu school life, evident si romance:
-cele mai bune sunt:
Lovely Complex
Itazura na Kiss
Kaichow Wa Maid-Sama
Kimi ni Todoke
Sukitte ii na eu
Tonari no Kaibutsu-kun
Bokura ga ita
Sper sa te fii putut ajuta