| Thea30740 a întrebat:

Heii fani Naruto, am o intrebare simpla.Va rog sa-mi raspundeti! Deci...care este diferenta dintre Naruto si Naruto Shippuden? In afara de aptul ca in Naruto cei 3 sunt mici, iar in Naruto Shippuden sunt mai mari.Pot vedea Naruto Shippuden daca nu am terminat inca Naruto simpluFUNDA!

Răspuns Câştigător
| Deleb a răspuns:

Hey
Nu prea poti incepe direct cu sezonul 2, pentru ca e continuarea primului. Nu vei intelege si nu vei simti ceea ce simte personajul. Ma refer, ca in naruto simplu, prezinta mai toate personajele care vor aparea si in shippuden, dar si arata cum personajul principal progreseaza, isi face prieteni, sufera ...tot.
Sezonul 2 incepe asa brusc...si nu vei prea intelege cum sta treaba. Mai pe scurt, in Shippuden, prezinta continuarea primului sezon, cand mai multe lucruri se schimba, toti cresc si apar mai multe probleme. (spre exemplu, daca nu urmaresti primul sezon nu vei stii care-i treaba cu Sasuke sau fratele sau).

| Thea30740 explică (pentru Deleb):

Merci pentru raspuns! Sincer, chiar nu ma gandeam ca Naruto Shippuden este sezonul 2 din Naruto.Ma gandeam ca este aceeaai treaba doar ca sunt ei mai mari si credeam ca este facut de alti profucatori.Acum am inteles.Am vazut 145 de episoade din Naruto normal.Adica din sezonul 1.Crezi ca daca ma apuc acum de Naruto Shippuden va avea logica? Si sa merg cu ele in paralel. Oricum, cate episoade are Naruto sez 1?

| Deleb a răspuns (pentru Thea30740):

Depinde, despre ce este vorba la episodul la care ai ajuns tu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Thea30740):

Poti sa incepi Naruto Shippuden dupa lupta dintre Naruto si Sasuke pentru ca dupa lupta lor o sa fie numai episoade fillere care nu contribuie la poveste, adica nu o sa pierzi nimic. Naruto are 220 de episoade.