| Twitt a întrebat:

Heii! Imi poate sugera cineva animeuri dragu'? Adica sa fie romantice si haioase, fara actiune, deloc, cu o poveste normala intre adolescenti! FUNDA! Multumesc! App, sa fie grafica cat da cat buna, adica gen say i love you sau kaichow wa maid-sama.

2 răspunsuri:
| neca a răspuns:

Love chunibyo & other delusions, are efecte speciale explozi, raze laser si lucruri similare dar in universul in care are loc animeul nu exista magie (totul se petrece in imaginatia hiperactiva a protagonistei).
animeul e dulce si as zice ca e destul de realistic cand vine vorba despre relatia intre protagonistii. au fost multe momente in anime in care am putut sa inteleg senzatile sentimentele si dilemele morale prin care treceau protagonisti.

| BlackRaven45 a răspuns:

Ai mai pus tu o întrebare şi mai mult ca sigur o să se repete căteva anime-uri. Următoarele sunt doar romance-uri fără multă acţiune:

-Ouran High School Host Club
-Kamisama Hajimemashita
-Toradora
-Ao haru ride
-Ookami shoujo to kuro ouji
-Gugure! Kokkuri-san
-Uta no Prince-sama
-La storia della Arcana Famiglia
-Gingitsune
-Amnesia
-Kaichou wa Maid-sama
-The Wallflower
-Kotoura-san
-Earl and Fairy
-Inu x Boku SS
-Soredemo sekai wa Utsukushii
-Lovely Complex
-Special A
-Diabolik Lovers
-Brothers conflict
-Kamigami no Asobi

Scuze că am repetat unele anime-uri. xD