| yoadeea a întrebat:

Helooooo TPU! stiti vreun anime asemanator cu kamisama hajimemashita sau inu x boku ss? va rog din toata inima sa puneti si descrieri! merci!

Răspuns Câştigător
| Rima1 a răspuns:

Sugo Chara :
Iroina principala o cheama Amu.Insa nici o data nu ppate spune ce crede cu adevarat ea are un comportament dur.Deasenea invata in scoala in acea scoala este o clasa speciala pentru cei mai populari si interesanti (acesta este motivul ascuns) intr-adevar fiecare din ei au cite un ou( ce reflecta dorintele omului). Ei ii place de regele (elevii din acea clasa au nume speciale pec rege, regine, asul si valetul)
Dorinta ei de a se schimba au provocat aparitia a 3 oua.(din fiecare ou este cite o chara(fetita sau baiat mici). Dar sunt si oameni care sau desperat si ouale lor se transfoa in X. Amu cu ajutorul chara curata ouale X si acelea se intorc inapoi la stapin...
D.N.Angel
Este un anime despre un baiat pe nume Daiske care trebuia sa fie pregatit pentru ca in el sa se acomodeze Dark(demon ce are sute de ani)Ei impreuna fur diferite obiecte pretioase si ajuta oamenii. Daiskeeste indragostit de Risa care il iubesteai apoi pe dark.
Kirarin Revolution
Se vorbeste despre o fata foarte frumoasa care se intilneste cu un baiat idol apoi ea doreste sa fie idol si nu pesteult timp devine cea mai populara cintareata.
Acum iti voi scrie doar citeva anime fara descrie crea ca ma vei intelege:
Nanatsuiro drops
Special A seana cu inu x boku
Kaichoiwa maid sama
Starry sky
Yummeiro pattisiere
Vampire knight
Pandora hearts
Dod days
D.Gary-man
Black cat (daca esti baiat iti va placea)
Ouran high school host club
Earl and fairy seamana cu hajimemashita
Tears to tiare
Ao no exorcist
Katekyo hitman reborn
Romeo x juliete
Sugar sugar rune
Inuyasha
07-z-ghost
Kimi ni todoke
Tonari no kaibutsukun
Naruto(e putina dragoste dar tot e fain)
Code breackfast
Kuroshitsuji
Cre ca am foat de folos si ca nu am putud descrie toate astea anime!big grinbye bye...

1 răspuns:
| Cloudless a răspuns:

Tasogare otome x amnesia. Fruits Basket. Noragami