| yoadeea a întrebat:

Heloooooo TPU! stiti vreun anime fain? nu prea conteaza genul dar sa aiba romance. descrieri please!

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Vampire Knight

"Cea mai veche amintire a lui Yuki este o noapte furtunoasă de iarnă, în care a fost atacată de un vampir...Și apoi salvată de altul. Zece ani mai târziu, Yuki Cross, fiica adoptată de directorul Academiei Cross, a crescut și a devenit un gardian al rasei vampirilor, fiind protejată de cel care a salvat-o, Kaname Kuran, de la descoperirea faptului că el conduce un grup de vampiri la o școală de elită. Dar, de asemenea, se află de partea ei Zero Kiryuu, un prieten din copilărie care urăște vampirii pentru că ei au distrus ce a avut el drag, iar acum este hotărât să nu mai aibă încredere în ei. Acest aranjament coexistent pare plăcut și frumos, dar au renunțat vampirii cu adevărat la căile lor criminale, sau există un adevăr întunecat în spatele acțiunilor lor? Deoarece în această lume plină de secrete, unde nimic nu este așa cum pare, prețul de încredere rătăcit poate fi chiar mai rău decât moartea".

Sursa: Wikipedia

| Yukinachan a răspuns:

Tasogare otome x amnesia
este despre o fata care a murit.iar ea este o fantoma care nu isi aminteste de nimica, are amnezie, dar nu toti o pot vedea, o poate vedea decat un singur baiat.Si i timp ce vor sa descopere trecutul ei, se indragostesc unul de altu.Nu am vrut sa-ti dau o descriere mai clara...sa nu stric surpiza.
Ao no exorcist: anime-ul e foarte fain, e comedie. Poate ca la inceput o sa spui ca e plictisitor si nu ma uit, uita-te laughing) e foarte fain.Si asta nu e romance tongue
Sukitte li na eu,Kami-sama Hajimenashita,kaichou wa maid-sama,Special A,Strike the blood,My litlle monster,Itazura na kiss,Amnezia,Brothers Conflict,Fruits Basket,Diabolik Lovers (NEAPARAT laughing ),Earl and Fairy, The Wallflower, Miracle tarin, Kimi no iru Machi, Fourtue Arterial big grin
No...i-o sper ca te-am ajutat laughing)))