| anonim_4396 a întrebat:

Heloooooooooo TPU! stie cineva un anime gen kimi ni todoke, sukitte ii na eu, kotoura - san? despre o fata ciudata cu care nimeni nu vrea sa se imprieteneasca si un baiat se indragosteste de ea? si descrieri scurte please!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Honey and Clover

Gen:, school, comedy, romance
http://www.cinemagia.ro/filme/hachimitsu-to-kuroba-34588/
https://www.google.ro/......ps?/search

| BlackRaven45 a răspuns:

Încearcă:
1. Tonari no Kaibutsu-kun

Gen: Comedy, Romance, School, Shoujo, Slice of Life
Rating: PG-13 - Teens 13 or older
Nume în engleză: My little monster
Nume în română: Micul meu monstru
Episoade: 12
Durată: 24 min \ ep.

Este vorba de o fată foarte deşteaptă. Ea se concentrează numai pe învăţat. NUMAI pe învăţat. Nu vorbeşte cu nimeni. O fată fără sentimente. Nu are niciun prieten. Până într-o zi când îl întâlneşte pe Haru, un tip foarte puternic şi ciudat care crezând că sunt prieteni o urmăreşte peste tot. S-a îndrăgostit de ea şi ea de el dar totuşi nu pot fi împreună. De ce? uită-te şi vei afla.

2. Kaichou wa Maid-sama!

Gen: Comedy, Romance, School, Shoujo
Rating: PG-13 - Teens 13 or older
Nume în engleză: Maid-sama!
Nume în română: Domnişoara Maid! *Cred*
Episoade: 26
Durată: 24 min \ min

Misaki Ayuzawa, este prima fată care a intrat în liceul Seika şi prima fată care a devenit preşetintele consiliului elevilor. La şcoală este foarte strictă şi rea cu băieţii. Ea se ocupă cu dişciplinarea elevilor totuşi ea are un secret cam stânjenitor: Are o slujbă part-time ca servitoare la cafeneaua Maid-Latte. Într-o zi, cel mai popular elev de la şcoală, Usui Takumi, îi află secretul. De atunci el vine în fiecare zi la cafenea şi o tachinează. Se pare că Usui s-a îndrăgostit de Misa-chan. Vor ajunge ei să fie împreună?

3. Special A

Gen: Comedy, Romance, School, Shoujo
Rating: PG-13 - Teens 13 or older
Nume în engleză: Special A
Nume în română: Special A
Episoade: 24
Durată: 24 min \ ep

Momozono Hikari face parte din Clasa Specială A împreună cu Kei Takishima şi alţi 5 elevi. Doar primii 7 elevi din şcoală pot întra în acea clasă specială. Scopul lui Hikari este şa-l învingă pe Kei la ceva. Orice. Va reuşi oare?

Sper că te-am putut ajuta. Vizionare plăcută! happy