| yoadeea a întrebat:

Helooooooooooo TPU! stie cineva vreun anime despre un baiat rau si pervers care se indragosteste de o fata ciudata, sau de o fata cuminte happy? si va rog sa puneti niste descrieri scurte. mersii!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tonari no kaibutsu-kun e cu o fata care e foarte tocilara si retrasa si se intalneste intr-o zi cu un pusti(ei sunt la liceu) si ii spune fetei ca vrea sa fie cue a si de aici etc. aventuri.Sa citesti manga ca e mai misto.

1 răspuns:
| BlackRaven45 a răspuns:

Păi ar fi:
1. Kaicou wa Maid-sama! (26 episoade + un Special şi un OVA)

E despre o fată pe nume Misaki care e preşedinta Consiliului elevilor. Ea e foarte rea la şcoală *mai ales cu băieţii*. Ea are un job part-time de care nimeni nu ştie *e o chelneriţă*. La şcoală este un băiat pe nume Usui care îi află secretul şi trece în fiecare zi pe la cafeneaua Maid Latte unde lucrează şi o tachinează. Ea îi spune mereu extraterestru pervers. laughing Fata este cam ciudată pentru că îşi dedică tot timpul liber şcolii şi băiatul este mereu cu un pas înaintea ei.

Nu sună foarte interesant dar îţi garantez că îţi va plăcea!winking

2. Special A (24 episoade)

În acest anime este vorba despre o fată pe nume Hikari care este foarte puternică şi deşteaptă. Ea este foarte bună la prowresling. Nu a fost niciodată bătută la sportul acesta, asta până într-o zi când un băiat a bătut-o. De atunci a tot încercat să-l bata la ceva. Ba chiar s-a înscris şi la acelaşi liceu ca şi el. La liceul ăla este o clasă specială numită ''Special A'' *de unde şi numele anime-ului*. În acea clasă întră doar primi 7 cei mai buni elevi. Bineînţeles că Kei e pe primul loc şi Hikari pe al doilea. laughing E cam aceeaşi treabă ca ''Kaicou wa Maid-sama''. E super şi anime-ul ăsta.

3. Tonari no Kaibutsu-kun (13 episoade)

Aici este vorba despre o fată pe nume Shizuku care îşi dedică tot timpul învăţatului. Nu se distrează niciodată. Doar învaţă, învaţă, învaţă, învaţă şi tot învaţă. Într-o zi profesoara o roagă să-i ducă unui băiat care n-a mai venit la şcoală de mult timp, nişte hârtii. Din acea zi băiatul, Haru o tot urmăreşte. E un anime destul de drăguţ. Băiatul e super ciudat. laughing

4. Lovely Complex (24 episoade)

Este vorba despre o fată foarte înaltă (172 cm) pe nume Risa şi un băiat foarte scund (150 cm) pe nume Otani. Ei se urăsc. Sunt în aceeaşi clasă şi stau unul lângă altul. Se ceartă mereu. Încă din primul an au devenit un duo comic. Un profesor a început să-i strige ''Hanjin-Kiojin''. Risa ajunge să-l placă pe Otani şi încercă să-l facă să se îndrăgostească de ea. *Nu e tocmai ce ai cerut dar mă gândeam că ţi-ar plăcea deoarece e super amuzant laughing *

Şi cam atât am găsit. Sper că te-am ajutat! happy