| ellena3322 a întrebat:

Hey cine ma poate inveseli si pe mine cu niste glumit sau bancuri.FUnda

Răspuns Câştigător
| ÐÿÅ a răspuns:

Afara-i frig si e-nnorat
Si-n soba arde mama,
De lustra tata-i spânzurat,
Iar eu ma tai cu lama...

Pe jos stau fratii mei întinsi,
Sunt morti de-o saptamâna,
În putrefactie au intrat,
Dar nimeni nu-i aduna!

Ascuns e frati-miu-n dulap,
Nu-i pasa de nimica,
Are-un topor înfipt în cap
Sa-i tina cipilica.

Lungit e mosu' Mihu-n pod
Cu un cutit în spate,
L-am urmarit de la parter
Pe viata si pe moarte.

Iar sora mea, cu ochiu' scos,
Se zbate într-o lada,
Mai e un frate-ntins pe jos,
Si-n spate are-o barda.

Iar unchiu-miu e-n dormitor,
Pitit într-o valiza,
Legat cu doua fire lungi
Ce duc direct la priza.

Si-n frigider e congelat
În pungi de-un kil bunicu',
Dar eu sunt mic, nu stiu nimic,
De-abia îmi tai buricu'.

Bunica-i lânga aragaz,
Cu un furtun în gura,
Si-n jurul ei miroase-a gaz,
Si nu a prajitura.

Unchiu' Matei sta în extaz,
Cu ochii la cornisa,
Cu un picior în aragaz,
Si degetele-n priza...

2 răspunsuri:
| DolsePapusik a răspuns:

De ce e bine sa te nasti femeie nu barbat
daca te nasti femeie mai e cum mai e daca te nasti baiat e rau de tot
-de ce? pentru ca s-ar putea sa te ia la armata sau sa te lase acasa daca te lasa acasa mai e cum mai e dar de te ia la armata e rau de tot
-de ce? pentru ca s-ar putea sa te impuste sau sa te lase viu daca te lasa viu mai e cum mai e dar daca te impusca e rau de tot
-de ce? pentru ca s-ar puta sa te ingroape sau sa te dea familiei daca e da familiei mai e cum mai e dar daca te ingroapa e rau de tot
-de ce? pentru ca s-ar putea sa te faca sapun daca nu te fac sapun mai e cum mai e dar daca te fac e rau de tot
-de ce? pentru ca s-ar puta sa te vanda si sa te cumpere o femeie. ea daca se spala de la brau in sus e bine dar daca se spala de la brau in jos e rau de tot
-de ce? pentru ca s-ar putea sa te bage pe unde ai iesit! ma rog nu e prea tare dar in fine.

| claide a răspuns:

Doua blonde vorbesc intre ele
-fat vreau sa ma... in urechi
-fata esti nebuna vrei sa surzesti?
-da ce faa tu ai mutit?