| Mothafuckaa a întrebat:

Hey lume! Imi puteti spune ce trebuie sa stie traducatorii manga, traducatorii anime, verificatori, editori :pe site anime? As vreaa sa intru si eu intro categorie de aceasta, dar nu stiu ce trebuie sa fac, si ce trebuie sa stiu.
Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| TiaFCRB a răspuns:

Traducatorii manga trebuie sa stie limba romana, limba engleza sau limba japoneza(depinde in ce limba iti da manga). Traducatorii au aceleasi cerinte. Trebuie sa fi atent sa nu gresesti pe undeva. Verificatorii fac ce le zice numele : verifica daca ai tradus bine. Si editorii, practic editeaza pagina respectiva, sau aranjeaza pagina, chestii de esenta.
Cam atat big grin

2 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

E greu si trebuie sa ai rabdare. Cauta siteurile a-evolution sau anime nonlimit... Sau cauta pe google.

| andreeaaqswdefr a răspuns:

În primul rând trebuie să știe foarte bine limba română, apoi foarte bine limba engleză.