| Notyourbusinesskid a întrebat:

Hey prieteni imi puteti da o lista de FILME japoneze si coreene create dupa Manga?

Răspuns Câştigător
| Deleb a răspuns:

Hei
Filme japoneze, adica live-action'uri facute dupa manga sau anime right?
Uite cateva :
Nana
Death note
Detroit metal city
Mushishi
Rurouni Kenshin
Ao haru ride (e destul de nou si cred ca va mai dura sa apara pe net)
Parasyte
Black butler
Say i love you

2 răspunsuri:
| AnaMariaJRock a răspuns:

Gokusen(serial)

| I04n4 a răspuns:

Filme anime ar fi Harutobi no Mori e, Hal, Final Fantasy, Spirited Away, The Girl Who Leapt Through Time etc.
Dar daca prin "filme" intelegi live action, atunci poti incerca Death Note, cred ca sunt doua filme, trebuie sa apara anul asta si Shingeki no Kyojin, ar mai fi Nana, Usagi Drop daca nu ma insel si dupa Dragon Ball s-a facut, iar seriale ar fi Yamada-kun to Nananin no Majo (este si serie anime), Great Teacher Onizuka (este si serie anime) etc.