| AnimeStyle a întrebat:

am început sa vizionez full metal alchimist. Dar cum sta treaba. Full metal alchimist brotherhood e continuarea. Sau alta poveste. Nu vreau spoilere. Doar vreau sa stiu care e faza cu anime-ul. Deci help.

3 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Full Metal Alchimist a fost făcut în timp ce manga era încă in producție, iar anime-ul a luat-o înainte cu acțiunea, deci acțiunea serialului e diferită de manga. Versiunea din 2009 e un reboot, care prezintă acțiunea din manga fiind mult mai "canonic", deși mi se pare mai slăbuț.

| Dugalle a răspuns:

Fullmetal Alchemist e mai bun, mai solid, mai adevarat.

Brotherhood e o porcarie ce vine doar ca sa mai stapaneasca setea de Fullmetal Alchemist.

Brotherhood e viziunea americana, ignore it, stick it with the japs.

| ZZZZ554 a răspuns:

Asta Brotherhood este la fel ca full metal alchimist doar mai schimba ceva ici, pe colo.