| AdyBen1999 a întrebat:

Salutare Tpu.Am si eu o întrebare.De curând am început să vizionez anime-ul FullMetal Alchimist. Știe careva care este diferența dintre FullMetal Alchimist si FullMetal Alchimist Brotherhood? Brotherhood este un fel de sezon 2 sau e complet diferit? Adică continua povestea din primul sau este una diferită? Și puteți sa îmi lăsați si un link de unde le pot viziona? De preferat subtitrate in engleza.

1 răspuns:
| euu33 a răspuns:

Fullmetal alchemist a urmat povestea din manga, pana cand a ajuns-o din urma si producatorii au trebuit sa faca continuarea povestii. Dupa ce manga a fost terminata, a fost facut brotherhood, care urmeaza povestea din manga pana la sfarsit.

Pe scurt, incep cam la fel, dar continuarea si sfarsitul sunt diferite. Eu zic sa le vezi pe amandoua, incepand cu fma. Fmab este dupa parerea mea si a marii majoritati mult mai bun decat fma, dar asta nu inseamna ca prima versiune nu merita vazuta.

Sper ca am clarificat lucrurile.