| SiNdRoM4LiFe a întrebat:

Am să vă rog cu ceva...Sunt un ilustrator de benzi desenate,iar pe moment m-am gândit la un personaj nou cu numele,,THE DRAGON".Aş vrea să ştiu ce i-ar plăcea unui cititor de BD; ce calităţi să aibă,cum să arate la costum şi mască, mai notez că persnajul e supererou! FUNDA! la cea mai bună idee!

Răspuns Câştigător
| AnneSweet a răspuns:

Sall! big grin :3 Am o idee masca ar trebui sa fie deasupra nasului cu ochi de dragon big grin (masca sa aiba ochi de dragon) el sa fie imbracat in culorile unui dragon cu un costum mulat big grinbig grin pe care scrie SD(super dragon big grinbig grin)si o pelerina care care sa para ca ar ave solzi(de dragon)(daca dragonul tau are solzi big grinbig grin)

9 răspunsuri:
| condemnedAntagonist a răspuns:

Un băiat hologramă cu o telecomandă.O telecomandă care are un anumit cifru de numere si diverse coduri care numai el le ştia.Cand facea diverse coduri se putea folosii de anumite puteri, flăcări, aripi, scuturi, scopul băiatul (nu scopul final, unul din ele ) e să facă rost de puterea definitivă, fără un alt obiect care să îi dăruiască putere.

| neca a răspuns:

Cind aud dragon ma gindesc la putere fizica

ar fi tare un personaj slab ca silueta dar cu muschi (care sa nu reflecte forta lui reala) imbracat in ceva care sa scoata in evidenta caracteristicile mai sus mentionate

sa aiba o privire pratrunzatoare ascutita daca stii la ce ma refer

si ca personalitate incearca sai faci un set de reguli care le urmeaza... ceva comun legat de prietenie sau ceva de genu

o si dai aripi sau mai bine fa cumva ca aripile sa faca parte din ce poarta

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Ce ne-are placea? Ne-ar placea multe la niste benzi desenate :D, dar daca tu ceri pareri de genul, ar trebui sa ne zici si poveste :), ca sa intelegem despre ce este vorba. O sa iti spun cum sa il faci, deci fi atent. Pune-i niste ochelari negrii, o geaca de piele, niste manusi din-acelea fara degete, o cicatrice pe fata, nu conteaza unde :), niste panataloni mai de moda noua. Ai din ce sa alegi :), aa da, ai putea sa ii faci un par lung ca al lui Trunks din DBZ, doar ca fai-l negru si cu suvite rosii/albastre/verzi, tu alegi :). Si ca sa vezi cum arata Trunks : http://images.wikia.com/dragonball/images/0/02/Future_Trunks_Base.jpg. Ai putea modifica mai multe la el, ai putea copia corpul doar cu niste masuri de muscularitate mai mici :). Noroc;), si sper sa ne arati si ceva din arta ta :D.

| lucian_2018 a răspuns:

E important sa fie cat mai atractiv, deci foloseste culorile vii, dar sa scoti ceva in evidenta de ex. la ochi fai conturul cu negru.
Sa aiba si ceva diabolic in el.

| AnneSweet a răspuns:

Multumesc pentru fundita o sa iti dau id-ul meu cand o sa am timp... :X sa stii ca personajul arata chiar fb happyesti talentatbig grinsa continui banda desenata te rog laughing

| DrNefarious450 a răspuns:

Pai sa aiba pielea mai inchisa la culoare, sa aiba pantaloni negri, bluza verde deschis, o pelerina cu gluga (tot verzi) o masca care sa acopere doar ochii iar acolo sa fie facute gauri prin care ies ochii reali si ar fi tare daca ar putes sufla foc pe gura, si apropo, ce carte sau banda desenata ilustrezi? Daca va fi publicata mi-ar place sa o citesc!

| SiNdRoM4LiFe explică:

Vă mulţumesc pentru sprijinul acordat! având în vedere că munca ea nu este distribuită în ţara noastră vă promit că am să vă trimit pe pc-ul vostru comicsurile mele! pentru asta vaş ruga să îmi daţi idurile voastre de mess

| Hao2234 a răspuns:

The dragon suna bine dar parerea mea ar trebui sa-i spui the master of dreagon