| Adyy5 a întrebat:

Hi! Recent am finalizat anime-ul Kuroko no Basket.
Desi prefer anime-urile cu putine episoade acesta m-a ținut în suspans la fiecare episod,nu m-am plictisit.
Evolutia personajelor pe parcursul seriei si dorinta lor de a ajunge in varf,trecând peste toate obstacolele,prietenia strânsă ce se leagă între ei si unele momente în care uitam si sa respir mi-au oferit niste emotii pe care le-am experimentat prima data atât de puternic privind.
Am fost cu adevarat tristă ca l-am finalizat,rareori mi se intampla sa ma întristez cand termin un anime.
Ideea este ca nu stiu anime-uri ca asta.
Imi puteti spune cateva cu o poveste similara(nu neaparat despre sport),in care personajele au un tel pe care vor sa-l îndeplinească si devin din in ce mai buni in ceea ce fac apropiindu-se de succes?
Dar sa fie si prieteni si sa se sustina in momentele dificile, iar munca in echipa sa le ofere putere cum a fost in Kuroko no Basket.
Pe langa asta sa ai parte si de aceleasi emotii sau macar asemanatoare privind.
Idei?

2 răspunsuri:
| sasaomulsubtire a răspuns:

Captain Tsubasa! Ti-l recomand!

| Chiyuki a răspuns:

Haikyuu
My Hero Academia