| Reiko a întrebat:

Higurashi no naku koro ni are vreo interdictie de varsta? Ma refer si la manga si la anime pentru ca pare cam... nu stiu cum sa zic. Deci are interdictie?

5 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Ai ca nu i cine stie ce :) citeste
- Ichi The Killer
- Death Sweepe
- Ibitsu
- Battle Royale

daca vrei sa cauti ceva horror cu sange pana incepi sa vomiti cauta genul DEMENTIAL

Ce ti am dat sus poti gasi informati pe http://miauti.blogspot.com/

| Reiko explică (pentru Miauti):

Cine a zis ca vreau horror?! Doar am intrebat, atat.

| BatManPS a răspuns (pentru Reiko):

Bine zis laughing adica serios cine nu se uita la anime sa respecte si varsta. big grin

| birdie14 a răspuns:

Da are.Este interzis copiilor sub 17 ani din cauza violenţei şi a blasfemiei:http://myanimelist.net/anime/934/Higurashi_no_Naku_Koro_ni găseşti la secţiunea Informations, Rating R - 17+ (violence & profanity)

| ReallyChopped a răspuns:

Da am vazut ca este interzis sub 16 ani...dar cine tine cont de asta :-J happy