| Airinx3 a întrebat:

Imi dati si mie ghicitori de genul :,, Doi olteni trecura Oltul, inapoi trecuRa doi. Cati olteni trecura Oltull?"? Va rog dau funda si vot si ce vreti voi! Help mehh!

Răspuns Câştigător
| Rossey a răspuns:

A inceput sa ploua, o picatura se oua, S-a auzit.pic.pic...pic...de cate ori sa oat picatura? Stiu ca pare banala dar o stiu de la cineva.
Doi ardeleni în Gara de Nord:
- Mai Ghio, cât face trenul pâna la Cluj?
- Pai cam 12 ore, ma.
- Mult, ma. Si ce facem noi 12 ore, ma?
- Pai stam de vorba, ce sa facem.
- Si ce vorbim ma, noi, 12 ore?
- Pai, stiu eu? Spunem ghicitori.
Pleaca trenul:
- Mai Ghio, zi si tu o ghicitoare!
- Pai, ce-i mic, negru si rau?
Gara Ploiesti:
- Mai Ghio, dar are blana?
- Are, ma!
Gara Brasov:
- Mai Ghio, dar are patru picioare?
- Are, ma!
Gara Sighisoara:
- Mai Ghio, dar are zgarda?
- Are, ma!
Gara Teius:
- Mai Ghio, dar latra?
- Latra, ma!
Gara Apahida:
- Mai Ghio, n-o fi cânele?
- Ba cânele e! Dar tu esti cam prost. Ce ti-a trebuit atât sa ghicesti?
- Ba, eu stiam de la Bucuresti, dar daca-ti spuneam atunci ce mai discutam noi atâta drum?
Funda?