| Andreea0803 a întrebat:

Imi puteti recomanda manga gen romance si/ sau school life?

Răspuns Câştigător
| Vandal a răspuns:

Am dat-o pe Manga mai nou, deci am o gramada care merita citite. Banuiesc ca nu te deranjeaza daca iti las si o mica descriere. laughing
1. Nanoka no Kare - (Cand Nanoka a fost in generala, ea a primit prima ei confesiune, de la un baiat care chiar o placea. Acestia au inceput sa iasa impreuna. Dupa putin timp, ea a afla ca el o folosea pentru a se scoate in evidenta in fata prietenilor lor. Trada, Nanoka este acum in liceu si ezita sa aiba o alta relatie. Cu toate ca ascultarea unei despariti a unui strain care statea in spatele ei in restaurant a reusit sa-i schimbe parerea. Atat Nanoka cat si acel strain au fost tradati in prima lor relatie, iar acest lucru aduce un sentiment nou in inima ei. Dupa ce l-a revazut pe strada, aceasta i se confeseaza, pentru a vedea daca ei fac parte din doua lumi diferite.)
2. Suijin no Hanayome - (Povestea unei fete care ajunge intr-o alta epoca si lume. In timp ce se juca in gradina parintilor, Asahi a fost trasa de micul iaz din gradina lor, iar cand se trezeste este intr-un loc care semana cu Japonia in niste timpuri indepartate. Un clan puternic o iau cu ei, dar intentia lor era de fapt s-o ofere ca sacrificiu Zeului Apei, ca mireasa lui. Acum ea este la mila unui Zeu care nu stie ce este aia compasiune, care va fi soarta lui Asahi?
3. Taiyou no Ie - (Dupa ce mama ei a abandonat-o, iar tatal ei s-a recasatorit, liceana Mao are un sentiment ca era nu mai are un loc de care sa apartina. Intr-o seara, prietenul ei din copilarie, Hiro Nakamura, o gaseste mancand singura langa un altar. Acesta ii spune ca o sa o duca la restaurant, si ii propune sa locuiasca cu el. Pentru Hiro, care a trait departe de fratii sa-i mai mici toti acesti ani dupa ce parintii lor au murit, pentru a aduce familia Nakamura din nou, primul lucru era sa o readuca pe Mao, care isi petrecuse mult timp din copilarie in casa Nakamura. Mao accepta fara tragerea de inima invitatie lui, iar ea este surprinsa cat este de usor sa se stabileasca alaturi de prietenul ei din copilarie. Acum ea trebuie sa se ocupe nu numai de repararea relatiei ei cu tatal sau, dar si sa ajute cel mai mare Nakamura sa-si atinga scopurile, iar pe langa astea, cresterea sentimentelor ei pentru Hiro.)
Daca le-ai vazut cumva, imi spui si iti mai dau altele, insa astea sunt destul de bune, mai ales Suijin no Hanayome.

4 răspunsuri:
| Andreea0803 explică:

Am vazut Taiyou no Ie. Apropo, mersii mult. :*

| Vandal a răspuns (pentru Andreea0803):

Hmm. Ma asteptam sa fi vazut macar una din ele. N-ai de ce, daca ma vrei, nu ezita sa-mi spui.

| Andreea0803 explică:

Mi-ar placea daca ai putea sa imi mai dai cateva sugestii.

| Meleacă_Codruţa_1980 a răspuns (pentru Andreea0803):

Ce spui de kaichou wa maid sama?