| ioionutbest a întrebat:

Imi puteti spune cele mai comice bancuri?

Răspuns Câştigător
| Cosmin3D a răspuns:

Alinuta se trezeste noaptea, auzind batai in geam.
Deschide geamul si vede o cioara mare, neagra si urata batand din aripi si croncanind: "Te mananc...te mananc...te mananc!"
Alinuta fuge, speriata, la ma-sa si o scoala din somn:
- Mami, mami, repede, ca ma mananca pasarica!
- Scarpina-te!
------------------------------------------------------------------
Alinuta vede, la plaja, un baietel in pielea goala.
Alinuta: - Mama, ce-i atarna baietelului, intre picioare? Mama: - E, ce sa-i atarne? O fluierice!
Dupa o jumatate de ora, Alinuta incepe sa planga.
Mama: - De ce plangi?
Alinuta: - M-ai pacalit, mama! Degeaba am suflat, ca nu fluiera!
--------------------------------------------------------------------------
Vine Alinuta acasa si-i gaseste pe toti plangand.
- Ce ati patit, mai?
- A murit bunicul, ma!
- Cum asa?
- Pai, sa vezi! L-am adus sa vada si el casa. Era pe balcon si s-a daramat cu el!
- Si a murit bunicul!?!
- Nu! A cazut, da' s-a prins de tocu' de la geam! A alunecat si iar a cazut!
- Si-a murit bunicul!?!
- N-a murit, mai! A picat in copacul din curte!
- Si a murit bunicul!?!
- Nu! A fost catapultat pe acoperis, de pe care a alunecat si a tras toata tigla dupa el!
- Si a murit bunicul!?!
- Nu! Ca s-a prins de burlan! Da' s-a desprins cu el, cu tot si a ajuns la etajul 2! Dar s-a rupt cu el si a picat, prin tavan, la etajul 1!
- Si a murit bunicul!?!
- Nu, mai! S-a rostogolit, pe scari, pana la parter!
- Si a murit...
- N-a murit, mai! Da' l-am impuscat noi, ca ne darama casa!
-----------------------------------------------------------------------
Alinuta a primit de ziua ei o bicicleta si se plimba in jurul blocului.
Mamica ei o admira de la balcon:
- Uite, mami, fara-o mana!
Dupa inca o tura:
- Uite, mami, fara maini!
Dupa inca o tura:
- Uite, mami, fara dinti!
---------------------------------------------------
Alinuta intarzie la scoala. Profesoara era deja in clasa.
Alinuta: - Buna ziua! spune ea, trista.
Profesoara: - Alinuta, te rog sa iesi si sa intri fericita!
Iese, apoi:
Alinuta: - Buna ziua! spune ea, aproape fericita.
Profesoara: - Nu auzi? Intra fericita!
Alinuta: -Buna ziua! Ce mai faceti? Ce zi frumoasa! zise, foarte fericita.
Profesoara: - Foarte bine! Dar de ce ai intarziat?
Alinuta, foarte fericita: - A murit mama!
---------------------------------------------------------------
Alinuta se joaca, pe afara, cu un baiat, de-a ascunselea.
Ea spune:
- Daca ma gasesti in 20 minute, poti sa ma tii de mana; iar daca ma gasesti in 10 minute, poti sa ma saruti; iar daca ma gasesti imediat, faci ce vrei cu mine. Vezi ca ma ascund dupa frigider!
-------------------------------------------------------------
Alinuta, la plaja, cu mama ei.
Alinuta: - Mama, de ce nu am si eu, intre picioare, ce are baietelul ala?
Mama: - Rabdare, Alinuta, rabdare!
------------------------------------------------------
Invatatoarea: - Alinuta, de ce ai lipsit, trei zile, de la scoala?
Alinuta: - Mi-a murit bunica!
Invatatoarea: - Si cum a murit?
Alinuta: - A calcat-o tractorul, pe deget!
Invatatoarea: - Alinuta, dar nu se moare de la asta!
Alinuta: - Da! Dar degetul l-a avut in nas!
------------------------------------------------------
Alinuta merge prin padure si se impiedica.
Pinocchio, care venea din spate, n-o vede pe Alinuta si cade cu nasu-n p***a ei.
Alinuta: -Hai, Pinocchio, spune o minciuna!
---------------------------------------------------------
Pe o banca statea Alinuta. Era trista.
La un moment dat, vine Mos Craciun si, vazand-o atat de trista, s-a gandit sa-i indeplineasca 3 dorinte.
- Care este prima ta dorinta, fata mosului?
- Pai imi doresc un Mertan.
- Dorinta iti este indeplinita. Care este a doua?
- Pai imi doresc o vila.
- Si aceasta dorinta iti este indeplinita. Si care ar fi ultima?
- As vrea un cont in banca, sa nu mai am grija banilor.
- Ti-am indeplinit si aceasta dorinta. Acum, fata mosului, ia incearca tu un sex oral.
- Dar cum se poate asa ceva. Eu nu-s curva...
- Dar pentru toate dorintele pe care le-am indeplinit!
- Bine... fie.
Peste 10 minute, Alinuta termina cu sexul oral si mosul ii spune:
- Fata mosului, ai 18 ani! Tu mai crezi, la varsta asta, in Mos Craciun?
-------------------------------------------------------
Alinuta era in camera, cu iubitul ei.
Mama fetei ii spune ca, daca baiatul o saruta, sa strige mere, daca ii pune mana pe sani, sa strige pere, iar daca ii pune mana mai la subsol, sa strige gutui.
Dupa o jumate de ora, Alinuta incepe sa strige:
- SALATA DE FRUCTE! SALATA DE FRUCTE!
-----------------------------------------------------------
Alinuta face autostopul. Trece lupul cu bicicleta. O ia si pe Alinuta pe bicicleta.
Mai merg ei ce merg...
Alinuta (in gand): "Dac-ar sti lupul ca n-am chilotei pe mine..."
Lupul (in gandul lui): "Dac-ar sti Alinuta ca n-am cadru la bicicleta..."
Sper ca-ti plac bancurile cu Alinutza. Funda?

3 răspunsuri:
| TheShade a răspuns:

Un om intra intr-un bar.Se duce la barman si cere 100 de whiskiuri. Dupa ce le bea mai comanda inca 100 la care barmanu-i zice:
-Auzi ma? Ce-i cu tine? S-a intamplat ceva?
-Beee uite ma am facut si eu prima data-n viata sex oral
-Pai si ce ma toata lumea face asta nu inseamna ca trebuie sa bei atata
-Beee da daca nu-mi trece gustu' nici dupa suta asta eu ma las'...

| Annie2498 a răspuns:

Sotia se intoarce acasa dupa ce a fost pe la cumparaturi, si arata sotului noul sutien pe care si la cumparat. El, cu o voce plictisita:
-De ce l`ai cumparat daca n`ai ce sa pui inauntru?
-Pai atunci tu de ce porti chiloti?
----------------------------------------------------------------------------
La usa unui apartament un copilas se chinuia sa ajunga la butonul soneriei. sare o data... mai sare o data... si tot nu ajunge! Pe scara, urca un popa. Vazandu`l pe copil, sare in ajutorul lui si apasa pe butonul soneriei. Dupa care copilul zice:
-Parinte... acum hai sa fugim!laughing
----------------------------------------------------------------------------
La usa suna un rrom si intreaba:
-Nu va suparati, nu aveti cumva vreo vechitura de care v-ati putea lipsi?
-Stai numai putin s`o chem pe soacra`mea!
----------------------------------------------------------------------------
Catelul intreaba un cal:
-Calule, de ce ai narile nasului asa de mari?
Calul zice:
-Ai incercat vreodata sa te scobesti cu o copite in nas?

| ByankaLyana a răspuns:

1.Calatorie lunga cu avionul, un domn si o fetita au locurile repartizate unul langa altul. Domnul zice :
- Ce-ar fi sa stam de vorba? Se pare ca timpul trece mai repede conversand.
- Bine, zice fetita inchizand cartea pe care abia o deschisese, despre ce a-ti dori sa vorbim?
- Pai, zice domnul, o tema interesanta ar fi despre fizica atomica nu crezi? si surade superior.
- De acord, dar intai vreau sa va intreb ceva: o vaca, un cal si o oaie mananca acelasi lucru, iarba, dar oaia excreta niste bilute, vaca o placinta iar calul niste mingi uscate. Cum va explicati fenomenul?
- Habar n-am, zice domnul, minunandu-se de inteligenta fetitei.
- Atunci cum vreti sa vorbim de fizica atomica daca nici despre **** nu stiti nimic?

2.O fetita o intreaba pe mama sa:
- Mama, de ce tata e asa de chel?
- Deoarece are multa minte.
- Dar de ce tu ai asa de mult par pe cap?
- Mananca si taci!

3.O fetita se duce la un magazin de animale si intreaba :
- Va log, aveti iepulasi dlagalasi?

Inima vanzatorului se topeste brusc. Se aseaza pe vine langa fetita, si o intreaba
- Vrei un iepulas dlagalas alb, sau unul dlagalas moale si neglu si pufos? Sau poate pe cel dlagalas si maloniu de acolo? Fetita se inroseste, se leagana putin pe calcaie, isi pune manutele pe genunchi, se apleaca in fata si raspunde in soapta…
- Cled ca pe pitonul meu il doale in cul de cale…

4. O fetita isi intreaba tatal:

- Care-i diferenta dintre a excita si a enerva?

- Sa-ti dau un exemplu, acum 15 ani mama ta ma excita, acum ma enerveaza.

5. Intr-o zi o baga unul pe o tipa in dormitor, o dezbraca si se pregateste sa se urce pe ea. Dar mai intai o intreaba :
-Auzi fata, dar tu catzi ani ai?
-13.
-Aoleuuu! strange-ti repede hainele si fugi!
Se uita asta urat la el:
-Domne, nu stiam ca esti asa de superstitios!

6. Un copil de pe strada o cheama pe maica-sa :
- Ma-a-ma-a-a-a!
Mai tare:
- Ma-a-ma-a-a-a!
Apoi si mai tare, scotand tot cartierul la geamuri:
- Ma-a-ma-a-a-a!
La o fereastra de la etajul 7 apare o doamna :
- Ce s-a intamplat?
- Cheama-l pe tata!

7.Mami, este adevarat ca 5+5=10?

- Da, puisor, asa este, dar de ce ma intrebi?

- Pai doamna invatatoare zice ca 6+4=10!

8.Pe vremea lui Ceausescu, burlacii trebuiau sa plateasca tribut pana la 25 de ani. Un tip era foarte sucarit deoarece era impotent si s-a hotarat sa ai trimita scrisoare lui Ceausescu :

"Ma numesc Ion Caciula, om al muncii fara scula. De ce trebuie sa platesc tribut, daca eu nu pot sa ***?"

Dupa cateva zile primeste raspuns la scrisoare :

"Domnule Ion Caciula, om al muncii fara scula, cat ai DEGETE si LIMBA… LEGEA tarii nu se schimba!"

9. O tipa buna urca in tramvai, 3-4 smecherasi in spate… Se sfatuiesc ei acolo, si intr-un final pleaca unu spre ea:

- Domnisoara, uite 5 RON pentru minunata priveliste pe care ne-ai oferit-o.

Tipa ia banii, ii pune in portofel si zice:

- Stai, uite 2 RON rest… pentru handicapati am reducere

9. Cele 4 minciuni fundamentale ale tineretului roman:
1. Da-mi 10 lei pana maine;
2. De maine ma apuc sa invat;
3. Dezbraca-te ca nu-ti fac nimic;
4. Lasa-ma ca sunt virgina;