| malina_9455 a întrebat:

Vreau cele mai comice bancuri. pentru cele mai comice si mai frumoase

30 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

1 ) Un inspector de sănătate vizitează un spital de nebuni. Cum toată ziua a fost ocupat cu alte treburi, ajunge la spital mai spre seară. Intră în spital şi urcă spre biroul directorului, care era la etajul trei. Ca în toate spitalele româneşti, şi în acesta pe casa scării nu era nici un bec, deci era pe acolo întunericu'. Şi cum urca el, ajunge la etajul întîi, acolo pac! se trezeşte cu un şut în fund dar nu vede pe nimeni. La etajul următor, la fel... cînd ajunge la trei primeşte trei şuturi. Pînă la urmă, ajunge tipu' la director în birou şi-l întreabă furios care-i treaba cu şuturile.
- Aaa, zice directorul, ăsta e modul nebunilor de a spune "bună ziua".
- Dar la etaju' trei am primit trei şuturi!
- Da, aveţi dreptate, dar v-aţi întîlnit cu bîlbîitu'...

2 ) De ce nu se pun scări rulante în Parlamentul României? Pentru că s-a întîrziat protocolul la cel puţin două vizite ale d-lui Iliescu, deoarece acesta a aşteptat zîmbind răbdător pe trepte pînă s-a dat din nou drumul la curent.

| Ana213 a răspuns:

Cum o alinta Nutu(franzela) pe fica lui?
Farina tatalui laughing

| anaid a răspuns:

Pe vremea lui Ceausescu, burlacii trebuiau sa plateasca tribut pana la 25 de ani. Un tip era foarte sucarit deoarece era impotent si s-a hotarat sa ii trimita scrisoare lui Ceausescu: "Ma numesc Ion Caciula, om al muncii fara scu*a. De ce trebuie sa platesc tribut, daca eu nu pot sa f*t?" Dupa cateva zile primeste raspuns la scrisoare: "Domnule Ion Caciula, om al muncii fara sc*la, cat ai DEGETE si LIMBA... LEGEA tarii nu se schimba!"

| Deea a răspuns:

Fara suparare da deja m`am saturat...cred ca am citit numai astazi 5 "intrebari" cu bancuri... exista google x(

| BuBuLyNa a răspuns:

Se zice ca ghinionul este un soi de noroc care nu-si rateaza tinta. Eu sper ca, in cazul tau, sa faca o exceptie!
Un zambet pretuieste mai mult decat aurul, pentru al oferi nu ne costa nimic, in schimb in ochii celui ce-l primeste valoreaza mult mai mult.

Regulile elevilor:
Elevul nu copiaza, el se documenteaza. Elevul nu citeste bilete, se informeaza.
Elevul nu este neatent la ore, ci studiaza mediul inconjurator.
Elevul nu greseste, el isi pune la incercare profesorul.
Elevul nu chiuleste, e nevoie de el in alta parte.
Elevul nu fumeaza, el isi caleste plamanii.
Elevul nu doarme, ci reflecteaza. Elevul nu vorbeste, el gandeste cu voce tare.
Elevul nu mesteca guma, el isi intareste dantura.
Elevul nu injura, se descarca.
Elevul iubeste scoala, dar in timpul vacantei.
Un motan se plimba pe camp. O vaca il intreaba:
-Asa mic si deja ti-a crescut mustata ?
-Si tu asa mare si tot fara sutien?

Intr-o seara, toti fratii Alinutei radeau, doar Alinuta plangea.
- De ce plangi Alinuta? intreaba tatal
- Fratii mei au aruncat-o pe mama de la balcon! spuse Alinuta printre suspine.
- Si tu de ce plangi?
- Nu am vazut faza!
Intr-o zi Alinuta ajunge la scoala dupa ce a lipsit cateva zile.
Profesoara: Alinuta de ce ai lipsit de la scoala?
Alinuta: A murit bunica.
Profesoara: Da de ce a murit bunica?
Alinuta: Ca a calcat-o autobuzul pe deget.
Profesoara: Si numai de atat?
Alinuta: DA, dar avea degetul in nas.
- De ce fug moldovenii dupa salvare ?
- Ca sa pupe crucea
.De ce tin moldovenii tarnacopul linga televizor?
Cand se strica un canal, sapa altul.
Q: Ce face olteanul cand nu are ce face?
A: Se dezbraca si isi pazeste hainele.

Ai carte, ai cu ce så te stergi la cur.
Doamne, mare e gradina ta, poarta deschisa si prostii sar gardul
Cine-i harnic si munceste ori e prost ori nu gandeste
Cine fura azi un ou, si se lasa prins...e bou!
Omu' se naste prost, invata toata viata ... si tot prost moare.
Ce-i mult strica si ce-i putin nu-i d'ajuns !
Cine ma scoala de dimineata are interesul sa ajunga departe inainte sa ma dezmeticesc!
Cum iti asterni, cum vine altul si se culca in locul tau.

De ce dorm oltenii cu ceasu` in gura?
- Ca sa le miroasa gura a tic tac.
De ce poarta oltenii pijamalele in patratele?
Ca sa joace puricii sah.

Moldovenii s-au hotarat sa faca o fabrica de cauciucuri.
Dupa ce au facut-o stateau ei in dilema, cum sa numeasca fabrica. Si zise unul:
- Hai sa-i zicim "pi buni", ca am auzit ca italienii au o fabrica "pi reli" si li merji tari ghini
Cum spun moldovenii la piureul de cartofi?
Barabuli batusiti

:Cum prezinta la TV o crainica moldoveanca o piesa a formatiei "The Doors"?
R: Shi acushica urmiaza "Ansamblul Ushile"!
De ce se numesc moldovenii căciuli? Pentru că stau pe capul ardelenilor.

- De ce moldovenii isi vopsesc masinile rosii?
- Sa le ciocneasca de Paste.
- Cum se cheama pe moldovieneste filmul "Razboiul stelelor" ?
- Galshiava pi shier
La Bucuresti, pe garduri nu mai scrie "Avem ciine rau", scrie "Este moldovean in gazda".

-Din ce este facuta o bomba?
Din ardeleni si moldoveni.
De ce?
Pentru ca ardelenii sunt prosti de bubuie si moldovenii se imprastie

Moldoveanul soseste cu intirziere la impartirea darurilor, iar Dumnezeu ii spune amarit:
- imi pare rau de tine, nu mi-a mai ramas decit frumusetea si prostia, fiule, ce sa-ti fac? Alege-ti.
- Apoi, Doamne, frumusetea-i trecatoare

Ibig grine ce politaii scot pistolu si trag intr-o usa?
Rtonguet ca scrie pe usa trage
Icall meare e cel mai usor sport?
R:-aruncarea cu privirea

Care e diferenta dintre un OZN si o blonda desteapta?
Tot auzi de ele, dar nu se vad niciodata!

Tata canibal si fiul canibal merg la vanatoare.
Vad o femeie grasa
-Tati,tati!uite mancare!
-Lasa, fiule, ca-i prea grasa.
Merg ei ce mai merg si vad o femei somaleza
-Tati,tati,fii atent ca asta-i slaba!
-Nu fiule,asta-i prea slaba.
Mai cauta ei ce mai cauta si dau de o femeie super
-No, acuma-i momentu’ tati
-Nu fiule.Pe asta o ducem acasa si-o mancam pe mata.

sper sa-ti placa

Răspuns utilizator avertizat
| Baiaaanca a răspuns:

In fata unei gradinite statea un om gras! si vine educatoarea si ii spune:
-Nu va suparati, asteptati un copil?
La care omul suparat ii raspunde:
-Nu! asa sunt eu mai gras!
rolling on the floor preferatul meu!laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Micul Thomas, cel mai bun elev din clasa o intreaba pe invatatoare daca poate sa-i vorbeasca dupa ore. Ea accepta.
-Ce vrei sa-mi zici, Thomas?
-Cred ca sunt prea inteligent ca sa raman in clasa asta, ma plictisesc! As vrea sa trec direct la Liceu.
Directorul scolii este informat si il intreaba pe Thomas daca vrea sa treaca niste teste.
Thomas accepta fara sa ezite si testarea incepe.
-Sa vedem Thomas:3x4?
-12
-- si 6x6?
-36, domnule director.
-Capitala Japoniei?
-Tokio!
Testul continua inca o jumatate de ora, Thomas nu face nici o greseala!
La sfarsitul testului, domnul director este multumit dar profesoara intreaba daca poate sa-i puna si ea cateva intrebari.Amandoi accepta. Profa incepe:
-Thomas, vaca are 4 si eu am 2 ce este?
-Picioarele, doamna.
-Corect, ce
-Corect, ce gasim in pantaloni tai si nu gasim in ai mei? Directorul se mira de intrebare...
-Buzunare, doamna.
-Bine Thomas, unde au femeile parul cel mai cret? Directorul se pregateste sa intervina chiar cand Thomas raspunde:
-In Africa, doamna! raspunde copilul fara sa ezite.
-Ce este moale dar cu mainile unei femei devine tare? Directorul deschide ochii mari dar inainte sa vorbeasca, Thomas raspunde:
-Oja pentru unghii, doamna.
-Ce au femeile si barbatii in mijlocul picioarelor?
-Genunchi, doamna!
-Bine si ce are o femeie maritata mai larg decat una celibatara? Directorului nu-i vine sa creada ce aude.
-Patul, doamna!
-Care parte a corpului meu este des cea mai umeda?
-Limba dumneavoastra, doamna!
-Ce cuvant care incepe cu litera C... inseamna ceva care poate sa f
Ce cuvant care incepe cu litera C... inseamna ceva care poate sa fie umed sau sec si pe care barbatii adora sa-l priveasca?
-Cerul! spune Thomas
Directorul rasufla usurat. Transpirat, decide sa opreasca testul si spune:
-Nu o sa te trimit la liceu, ci o sa te trimit direct la Universitate! Chiar si eu as fi picat acest test...
Morala: Cu inaintarea in varsta, devenim perversi.
laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era un gagicar care marge pe strada.toate gagicile strigau rrrrrrrrrrr! Esti liber maine seara? Desigur, de ce? Vreau sa ies cu tine! bine, ok.la care gagica il intreba.cum te cheama, apropo? sida aurel. aaaaaaaaaaaaaaaaa! si eacata pe strada s-a facut o rascoala mare, deparca ar fi trecut o turma de boi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

One day went to a movie theater to see My Bloody valentine.bate with hoof in geam.doamna, give me a ticket to the movie My Bloody valentine.la doamna.aooooleu, a horse the horse vorbitor.la. Ms stay quiet, I promise you a quiet inside!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fools go through two of them intreba.ma desert. unul Ion yes defat why all cari door car back? usor. daca well is very hot I do open the window!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mommy mami. unde is my parrot? shut up and finish your chicken!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Robert Patinson catre Taylor launter. i-am cumparat prietenei mele un lanta. Taylor. ce idee buna, si a mea tot fuge!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum faci o femeie sa economiseasca banii? faci bacnote cu Brad Pitt!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miley.chiartrebuia his mother to get in bed with the first boy who seemed more decent? wait a minute mother, he is not first come, even the most decent!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chuck Norris once ordered a Big Mac... a Burger King and welcomed!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A crazy ride 100 km on ora. politistul runs after him and he prinde.il stop, and you give what you put intreaba.ma rate so high?, you going to the hospital? "Yes! uh, so you smecher!? not actually a doctor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A horse going to the cinema to see the movie My Bloody valentine.bate with hoof-n window, and tells doamneisa give him a ticket to the movie My Bloody valentine.la that a horse that doamna.aoooleu vorbeste.la that the horse. stay quiet lady, with your leave to get a promise to shut up!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un gagicar merge pe strada. o gagica il intreaba.esti liber maine? da de ce? vreau sa ies cu tine! bine, ok.la care gagica.maine la 20. 00 este bine? da. apropo, cum te cheama? barbatul ii raspunse.sida aurel.si asa asa incepe o rascoala in oras, deparca ar fi trecut o cireada de boi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doi nebuni merg prin desert. unul dintre ei intreba.ma da de fapt de ce cari usa aia de masina in spate ma ioane? foarte usor. daca mi se face cald deschi geamul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barabbas go to a one bar. ii says barmanului.auzi, Give them a whischi as the belea. a drank a una.tot asked the trouble, yet again una.ca's all of that belea.la barmanul.auzi May, so why them in trouble? pei them in trouble, as I did what I pay!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Two crazy fly out of a rail track tren. unul zice.mai yes this is too tare.la which alantul.musca of another, for you later, maybe it's soft!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Britney come in and tell a patshop a parrot from a colivie.hei you, colorful bird, can you talk? to the parrot by britney. da you, cioarabatrana, you can fly?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Christina aguleria returns with her concediu.prietena a intreaba. ei, how was it? bit ugly, I took what I had with me what? husband and child!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mami, se poate trversa pe rosu? clar, nu trebuie decat sa tii mainile in sus. dar de ce? ca sa-ti dea mai bine bluza jos la spital!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce bine, ce bine ca ai venit bunico! dar de ce este asa de bine ca am venit? pentru ca mama a spus ca tu ne mai lipseai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doi serpi merg prin desert. unul dintre ei il intreaba pe alantul.ma,da noi suntem veninosi? da, de ce? m-am muscat de limba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bula si cu masa merg la cumparaturi. bula vede un robotel de ****. el i-a zis lu masasa il eie. i l-a luat.cand au ajuns acasa bula s-i-a luat robotelul si s-a culcat. a doua zi, dis de dimineata a inceput sa tipe asa de tare incat se auzea si in vecini.si dupa aia deoadata a disparut strigatul.si-i zise lu masa ca robotelul de **** a disparut. dupa aia a intrebat-o unde este robotelul.masa i-a raspuns ca a fugit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alerga ursu un iepure. Ei se intalnesc cu o broscuta fermecata
Broscuta: Voinicilor eu va indeplinesc 3 dorinte
Ursu:imi dores ca toti ursi din aceasta padure sa fie femele.
Iepurele:Eu imi doresc o casca de motocicleta
Usu:Imi doresc ca toti ursi din aceast judet sa fie felelee
Iepurele:Imi doresc o motocicleta ultra rapida
Ursu:Imi doresc ca toti ursi din aceasta tara sa fie femele
Iepurele isi pune casca in cap se suie pe motocicleta si zice:Imi doresc ca ursul sa fie homosesxualllllllllllllaughing)))))rolling on the floor)))))

| lexony a răspuns:

Se duce un taran la Primarie si îi spune primarului:
-Don' primar apai vreau sa-mi schimb numele ca e urat
si nu îmi place.
-Dar cum te cheama? zice primarul
-Câc*t Ion...
-Mda., zice primarul, urât nume.Si cum vrei sa te
cheme?
-Câc*t Vasile.