| Cristian2003 a întrebat:

Imi spuneti si mie cine este eremitul celor sase cai?

Răspuns Câştigător
| aestheticfunction a răspuns:

Al 2 lea eremit al celor sase cai este Madara
Eremitii celor 6 cai sunt 6 oameni care poseda rinegan.
Pana acum a fost Rikudou Madara si Nagato care l-a avut de la Madara

11 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Salut, regele Calus, un coleg le are, chiar citeşti benzi desenate?
E un hobby plăcut.
O seara bună!

| July739 a răspuns:

Eremitul celor 6 cai este pe scurt Jinchiuriki-ul lui 10 Cozi, si primul care a detinut vreo data Rinnerganwinking, cel putin asa imi aduc eu aminte.

| DrNefarious450 a răspuns:

Este un tip numit Riduko senin tongue

| mirelutza21 a răspuns:

Eremitul celor 6 cai a fost cel care a creat lumea ninja.(si a pus bazele ninjutsului, descoperind secretele legate de chakra ).El a fost primul care a stapanit Rinnegan-ul, fiind numit si "Salvatorul lumii". Acesta a avut 2 fii(unul rau-ascendentul lui Madara Uchiha, care dorea puterea, in loc de pace si unul bun-ascendentul lui Hashirama, care dorea pacea).Eu una asa imi amintesc+ Madara nu poate fi numit un "al doilea eremit al celor 6 cai" deoarece nu oricine care trezeste rinnegan-ul poate fi numit astfel, iar rinneganul se obtine amestecand puterea clanului senju cu uchiha)winkingsper ca te-am ajutat! happy

| Hao2234 a răspuns:

Inteleptul celor sase cai era nagato pentru ca avea rinegan dar acum are rinegan madara dar adevaratul intelept este naruto

Răspuns utilizator avertizat
| mirelutza21 a răspuns (pentru KoroSensei):

Sunt de acord in totalitate cu tine! happy

| Legend123 a răspuns:

Eremitul celor 6 cai este cel care a impartit 10 cozi in cele 9 bestii cu cozii.el este si primul care a posedat rinnengan..stiti ca nagato are rinnengan..nagato face parte din clanul uzumaki daca stiti.(toti din clanul uzumaki au parul rosu ca si el de altfel.) si naruto face parte din clanul uzumaki este posibil ca naruto sa detina rinnengan big grin sper ca ti-am fost de ajutor tongue

| Tehnx a răspuns:

Eremitul celor 6 cai este creatorul lumii ninja, numele lui era Rikodou-Senin si purta denumirea "celor 6 cai", deoarece puterile sale oculare ii permiteau sa vada un obiect asezat intr-un loc din alte 6 pozitii diferite. De asemenea a avut 2 fii, unul ascendent al clanului Uchiha(cel rau) si unul ascendent al clanului Senju(cel bun), de asemenea clanul Senju mai are o subdiviziune, Uzumaki, de unde face parte Naruto, dar si Kushina, iar Uchiha are 2 subdiviziuni, Namikaze(de unde este Minato), cei din Namikaze detinand doar puterea corporala si viteza, si cei din Hyuuga(care cotin puterea vizuala).
A fost doar un Eremit al celor 6 cai, acela fiind Rikudou, un Eremit al celor 6 cai trebuie sa stapaneasca tehnicile RINNEGANULUI, o bestie cu cozi si tehnicile unui eremit (maimuta, broasca..etc). Urmatorul eremit al celor 6 cai o sa fie Naruto, deoarece are puterile unui eremit(broasca), detine o bestie cu cozi(Kurama) si va trezi Rinneganul (rinneganul apare atunci cand genele unui UCHIHA se combina cu genele unui SENJU, Minato fiind dintr-o ramura a clanului Uchiha si Kushina fiind dintr-o ramura a clanului Senju). Tobi/Obito/Madara nu o sa fie un Eremit al celor 6 Cai, deoarece nu detine tehnicile unui Eremit si chiar daca va reanima Bestia cu 10 Cozi si va deveni Jinchuurikiul ei. Ca tot sunt la capitolu asta sa te lamuresc si cu bestiile cu cozi, Rikudou a imfrant bestia cu 10 cozi, nu a detinut puterea ei (bestia cu 10 cozi fiind Statuia Gedo-Mazo) si a impartit puterea ei in alte 9 bestii cu cozi, bestia cu cele mai multe cozi detinand cea mai mare putere(Kyuubi/Kurama).De asemenea acesta le sigilase in el si cand venise vremea sa moare l-a impartasit gandurile sale...Aceasta e povestea din naruto..restul puteti deduce si singuri, numai bine!

| ionutbooss a răspuns:

Gresit eremitul celor 6 cai este prima finta ciakra el a creat toti demoni cu, cozi astfel puterea sa fiind in 10 cozi