| Alphahkbg a întrebat:

In Romania mai exista studiouri sau companii care creaza desene animate tweening sau fps?
Si cam de ce studii ai avea nevoie pentru a intra in domeniul asta?

1 răspuns:
| Moraru_Emma_1997 a răspuns:

Din câte știu, la Iași s-a descris o nouă secție anul trecut de grafică, sinceră să fiu denumirea științifică nu o știu, însă este pentru desene animate și jocuri video. Aceste informații sunt de la Universitatea de Arte Vizuale și Design George Enescu. Dacă dorești informații, poți suna la secretariatul facultății după 3 Septembrie, secretarele sunt în concediu. Doamnele sigur îți vor explica mai multe, sunt drăguțe, să nu fii timorat atunci când le intrebi. Din ce am auzit, știu că această secție este prima din țară care se ocupă cu așa ceva. Asta este ceea ce am auzit, oricum, poți încerca să ceri informații acolo!?