| criss8585 a întrebat:

Salutare. Referitor la toate desenele animate. Aveti idee daca exista desene animate in care se pomeneste de Romania? Sau macar ceva legat de tara noastra? Eventual desene animate facute de americani sau canadieni nu de alti romani. Multumesc. Cel mai bun raspuns ia funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Total Drama.Era ceva cu o cursa în jurul lumii şi au fost şi în România.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nope. Romania nu apare in cartoons nicaieri. Dar de obicei majoritatea desenelor animate nu fac referinte la o tara anume ca sa poata fi redistribuite oriunde.

| LPCTSTR a răspuns:

În Magicienii din Waverly Place, este o secvenţă în care familia prietenei Max(nu mai ţin minte bine, era personajul Selenei Gomez) pleaxă într-o excursie în România sau au spectacol... parcă amintea şi de Dracula...

| IIIshaneIII a răspuns:

Satana cartoons

| Naty_Naty_1995 a răspuns:

Ştiu că era un episod în Liv şi Maddie în care le spune că are concert sau ceva de genul şi se va duce în România. Mai este şi un desen care nu cred că se mai difuzează, era pe Cartoon Network, Insula Dramei Totale în care personajele aveau de făcut diferite runde, de ex. Să mănânce ceva scârbos şi primul care termină câştigă sau să fure ouă de la animale foarte periculoase şi agresive şi cine are cele mai multe câştigă. Într-un sezon erau grupe de câte 2 şi una dintre provicări au avut-o în România la Castelul lui Dracula sau cum se numeşte ( nu era chiar în românia că doar era animație nu personaje reale)