| EmiliaSd88 a întrebat:

Intr-un desen/film animat, pot desena personajele mai multi desenatori sau doar unul?

6 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

In general unu deseneaza si altul coloreaza, apoi dupa ce este totul in regula desenul este trimis la mai multi desenatori pentru a fi terminat mai repede.(asta traditional)

Acum cu tehnologia grafici sant doar 2 : unul deseneaza celalat coloreaza.
Intr un grup pot exista intre 3-7 oameni
revin cu un link mai tarziu

| CamiiBăă a răspuns:

Pot si mai multi.Cu atat mai multi cu atat mai binewinking

| badboy18 a răspuns:

Pot desena mai multi tongue,

| ClaudefromGTA3 a răspuns:

Pot desena mai multi dar nu au voie sa isi fure intre ei personajele cum este Marvel de unde porvine Spider-Man... compania DC nu are voe sa il deseneze pe spiderman decat marvel.