| Kanpeki a întrebat:

Intrebare pentru fanii Death Note.
Stiu ca L a invatat un stil de lupta similar cu capoeira si mai stiu ca toti detectivii sunt obligati sa cunoasca niste tehnici de auto-aparare.

Intrebarea e, stia si Near sa se lupte sau nu?
Stiu ca nu s-a luptat nici in anime, nici manga, dar asta nu inseamna neaparat ca nu stia sa o faca.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt 99% sigur ca nu stia sa o faca. El a fost la un fel de orfelinat pentru copii foarte inteligenti, a fost o surpriza pentru el faptul ca L a murit si ca el urma sa ii ia locul. A devenit un detectiv pe neasteptate, nu cred ca acolo la orfelinatu ala a fost invatat asa ceva.

4 răspunsuri:
| euu33 a răspuns:

Daca nu a fost mentionat in anime si manga (le-am vazut/citit de mult, dar nu imi amintesc sa fi spus ceva de asta) atunci nu putem stii

| 22DenyDeen a răspuns:

Ma......hmmmm......yo tin sa te contrazic... poate ca a fost un soc faptul ca L a murit prea devreme, ca pana la urma o data si o data trebuia sa se intample asta ca de aia Near si Mello se numeau,, Succesori" ei stiau ca intr-o zi ii vor lua locul lui L in calitate de cel mai mare detectiv. L stia sa se autoapere, pana si Mello stia sa foloseasca o arma, se intelegea bine cu mafia si stai sa conduca......si era doar un pusti de 14-15 ani. Yo imi sustin ideea ca si Near stia sa se autoapere chiar daca nu nea aratat........ca pana la urma sa fim sinceri, ca toti stiau ( personajele din anime ) ca Near ar fi urmat la,, tron" .....deeeeeeci trebuia sa fi fost invatat...

| Kanpeki explică (pentru 22DenyDeen):

Ti-as fi dat tie funda dar am dat-o prea repede. xD

| 22DenyDeen a răspuns:

Soarta....lasa XD......nu-mi trebe......am vrut doar sa-mi spun punctul de vedere XD