| Andreea45632 a întrebat:

Intrebari despre Naruto Shippunden: De ce Kakasi o omoara pe Rin? si Ochiul lui KAkasi cu Sharingan, de ce il are, el nu face parte din clanul Uchiha.

4 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Kakashi nu o omoara pe Rin din proprie vointa, ci aceasta ii cere sa o omoare. Pentru a nu fi Jinchuriki-ul pentru 3 cozi si a ataca Konoha.
Obio i-a dat ochiul lui Kaakashi.

| Stella17 a răspuns:

Rin s.a pus in fata lui Kakashio ca sa nu devina jinchuriki lui 3 cozi si sa nu atace Konohaiar Kakashi are sharinganu din al 3-lea razboi cand pentru Obito nu avea nicio scaparee manga!

| Arikirinmotoka a răspuns:

Rin se pune in fata lui Kakashi cand a facut Chidori. Astfel i-a luat un sigiliu (spune in manga 675) care era pus pe inima ei.
Kakashi a primit Sharinganul cand era mic deoarece jumatate din corpul lui Obito era distrus de un bolovan, asa ca ochiul de pe partea nedistrusa i l-a dat lui Kakashi, iar Rin a ajutat la transplant ea pricepandu-se la ninjutsu medical.

| KyryLog a răspuns:

Rin s a pus in fata lui Kakashi si a murit. Ochiul lui Kakashi a apartinut lui Obito si acesta inainte de presupusa lui moarte i l a transplantat lui Kakashi cu ajutorul lui Rin