| Scarabeul a întrebat:

Explicati-mi mai bine lamuriti-ma cum de nagato face parto din clanul uzumaki si obito este inca in viata? ca stiu ca in tinerete a fost omorat a cazut niste pietroaie mari el era din clanul uchiha iar inainte sa moara i-a dat ochiul sharingan din partea stanga lui kakasi.

9 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Păi e simplu.Numele de familie al lui Nagato este Uzumaki și are părul roșu, caracteristic acestul clan.
Obito trăiește pentru că înainte să moară Madara l-a salvat și i-a implantat în corp celulele primului hokage. Zetsu mai exact.

Răspuns utilizator avertizat
| ItachiUchiha a răspuns:

Cine ti-a spus ca Nagato e din clanul Uzumaki nu e adevarat si Obito n-a muri a fost salvat de Madara,

| ღHinataღ a răspuns (pentru ItachiUchiha):

E din clanul Uzumaki, prostutule! a fost mentionat in anime, manga si multe alte site-urihttp://naruto.wikia.com/wiki/Nagato si uitete ca el e roscat, si cei roscati sunt din uzumaki!(dupa acest fapt, gaara e roscat si ar trebui sa fie tot din clanul uzumaki)

| ItachiUchiha a răspuns (pentru ღHinataღ):

Scuze Hinata m-am incurcat!

| ღHinataღ a răspuns (pentru ItachiUchiha):

Sa zicem...credeam ca cei din Uchiha nu "se incurca", mai ales, tu, Itachi.

| ItachiUchiha a răspuns (pentru ღHinataღ):

Mi-a tot zis fratemiu ca nu e din clanul Uzumaki, si m-am luat dupa el

| msamy a răspuns:

Obito era pe moarte cand i-a dat sharingan-ul lui kakashi, dar nu a murit atunci, l-a salvat madara.