| Gotenn3 a întrebat:

Neața! stie cineva cum pot traduce o manga? deoarece vreau sa ma apuc de tradus manga-uri, anime-uri etc...

3 răspunsuri:
| AnimeLuverBoi a răspuns:

O traduci stiind japoneza (foarte important)de la dreapta la stanga la manga sau daca stii engleza le gasesti pe unele in engleza si la animeuri gasesti dialogurile din episoade pe net. sper ca te.am ajutat

| Justme1997 a răspuns:

Te alaturi unei echipe de pe animekage, trebuie sa stii engleza si ceva editare

| Gabriel9707 a răspuns:

Dupa cum a spus si justme1997 cel mai bine este sa incerci pe unul din site-urile care se ocupa de tradus anime in romana. Ei te pot indruma cel mai bine. Am vazut de multe ori cand chiar aveau nevoie de traducatori.