| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cine traduce anime-urile si manga-urile din japoneza in engleza? Pe ce site se traduc? Cum as putea lua legatura cu ei? Daca le recomand un anime/manga, mi-l vor traduce chiar daca eu nu ma pricep? Fundita, desigur! happy Si multumesc muuuuuult!

Răspuns Câştigător
| AlinKun a răspuns:

Sunt mai multe site-uri de se ocupa de asta, ex: horriblesubs [ripuieste de la CR]
utw, fff, rori, undewater, thora [riperi Bluray]
la fel si in cazul scanlation [manga]
poti sa le propui, dar sunt sanse de 4-5% sa traduca acel anime, numai daca le place lor si nu a fost licentiat sa fie simulcasted