| Chronicles a întrebat:

Pentru fanii anime: v-aţi cumpărat vreodată manga / anime / figurine / postere etc? De unde pot cumpără şi eu din Ploieşti - sau mai bine spus, există aşa ceva acolo -? Nu vreau să aud despre Otaku Nikjon, sau să cumpăr de pe internet.

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

In Romania, fenomenul anime/manga nu este la fel de dezvoltat ca in tarile din Europa Occidentala. Asa ca, nu o sa gasesti magazine reale dedicate fenomenului.
Doar la festivalul Otaku din Bucuresti 11-12 Mai 2013, de abia atunci o sa gasesti cate ceva.
In rest doar pe net, si anume site-urile din occident. Ca in Romania nu o sa ai o paleta larga de produse.

P.S. Ai grija la modul de adresare. "Nu vreau să aud despre Otaku Nikjon, sau să cumpăr de pe internet."winking

8 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Alta solutie nu ai...

| Chronicles explică (pentru Miauti):

Pfoai, deci nu cred aşa ceva. Gardiane, erai sub nasul meu de atâta timp, şi eu nici măcar nu ştiam... am trăit tot timpul ăsta într-o minciună;-(.

| Miauti a răspuns (pentru Chronicles):

Nu traiesti in minciuna doar ca nu mai observat. Oricum poti sa m intrebi si pe animezup...

| IulioNagato a răspuns:

Cumpara online si cumpara multe iar transportul va fi facut prin posta.
Te va costa probabil 9-12 lei transp. pentru colet si de-aia e bine sa cumperi mai multe odata

| Yabrin a răspuns:

Sorry si eu le am cu manga si animeurile dar la Ploiesti nu cred ca vei gasi cv...tot de pe net...sau daca gasesti ceva din Bucuresti sa iti iei probabil prin curier? parerea mea.

| Pavel_Ioana_1993 a răspuns:

Eu imi iau figurinele si mangaurile de pe dou site-uri romanesti care sunt serioase si nu te obliga sa platesti cu cardul(adica poti plati la ramburs). Manga-uri imi cumpar de pe acest site http://www.mangashop.ro/ care pot sa spun ca nu mi-a facut niciodata surprize neplacute. Figurine (false din pacate) imi iau de pe http://www.bakemonotoyz.ro/index.php care din nou este un site serios.

| anime0603 a răspuns:

Pe site-ul romanesc www.figurina.ro poti gasi figurine inspirate din anime si manga.

| Alexandru_Ivanus_1971 a răspuns:

Poti sa faci inport din alte tari cu ebay si amazon din europa