| anonim_4396 a întrebat:

Persoanele care sunt otaku sa lase un comentariu,vreau sa vad cat de multi suntem
P.S Stiu ca nu este o intrebare o(≧∇≦o)
Spuneti-mi cum va vad persoanele din jurul vostru.
Nu ofer fundita,aici vreau sa ne cunoastem noi, iubitorii de anime si Japonia (っ´▽`)っ

Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

Eu sunt. Cand vad astfel de intrebari, incerc sa fiu primul care raspunde. Mai stiu inca vreo 6 persoane otaku pe aici in afara de noi doi, plus sora mea, care are cont, dar nu prea intra decat de 2 ori pe an laughing
Persoanele din jurul meu ma vad ca pe un om obisnuit, pentru ca nu multi stiu de faptul ca imi plac anime-urile si manga-urile.

3 răspunsuri:
| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Aici. Persoanele din jurul meu sunt si ele otaku, deci e ceva normal.

| Vandal a răspuns:

Heh, presupun ca si eu. Persoanele din jurul meu. Nu stiu multi ca ma uit la anime-uri sau cel putin cei care stiu ma trateaza normal, adica pana la urma fiecare face ce vrea cu timpul liber, iar eu nefiind un fanatic nu sunt vazut intr-un mod diferit din cauza asta.
De obicei evit sa spun tuturor ca imi plac anime-uri/manga-urile, adica sunt cei care incep cu prostiile gen "desene animate" si oricat le-ai explica, tot nu te asculta, ba chiar iti freaca nervii.

| KuryamaMirai a răspuns:

Eu suntot un otaku.Pai persoanele din jurul meu mă văd fiecare diferit, oricum nu sunt probleme pentru ca în clasa mea sunt cam inca 10 otaku.Eu am început sa fiu un otaku de cam 2 ani. Primul meu anime a fost inuyasha la vârsta de 9 ani.Și sora mea este un otaku și la fel și cele mai bune prietene ale mele.