| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Personajul Optimus Prime liderul autobotiilor din Transformers se spune ca este nu doar cel mai puternic transformer dar si cel mai intelept si asta pentru ca el este un Prime. Ce inseamna sa fi un Prime cum se obtine acest titlu?

2 răspunsuri:
| Justaweirdo a răspuns:

Robotii de tip prime sunt primii roboti si exista doar 7(nu stiu ce s-a intamplat cu restul) cert este ca intelepciunea o are datorita vechimii sale

| ArthurWarner a răspuns:

Prime devii. Restul au murit el este ultimul. Nu mai stiu exact cum a devenit dar cu acest titlu a putut sa foloseasca o armă specială pentru a il opri pe Megatron