| anonim_4396 a întrebat:

Sall!
Pute-ti sa-mi dati niste anime-uri cu genurile: comedy, school, demons/vampire, dragoste, actiune si o descriere pentru fiecare.

Multumesc!

Cele mai bune animeuri primesc FUNDA!

10 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Salut.

- Tsukuyomi: Moon Phase (+ 1 ep special)
Personajul principal este un fotograf pe nume Kohei Morioka, el lucreaza pentru o revista cu subiecte despre paranormal. In toate pozele pe care le facea apareau fantome, desi el nu le putea vedea. Mergand sa faca niste fotografii la un castel din Germania, intrand noaptea in castel intalneste o tanara faata vampir, pe nume Hazuki care incearca sa-l transforme in servitorul ei. Kohei nu se supune vointii ei si o ajuta pe fata sa scape din castel unde era tinuta inchisa, castelul fiind inconjurat de o bariera magica. Mai tarziu fata vine dupa el in japonia si se muta in casa la el, fiind urmarita de alta fata vampir, Elfried, si contele castelului Kinkell care vroiau sa o inchida din nou in castel.

- Dance in the Vampire Bund:
Dupa milenii in care a stat ascunsa, Mina Tepes, Printesa vechiului legamant si conducatoare a tuturor vampirilor, doreste schimbare. Folosind vasta bogatie a dinastiei Tepes, a platit toate datoriile Japoniei, si facand asta a dobandit autoritatea de a crea un "district special" in largul coastelor Japoniei, care va deveni viitorul rai al tuturor vampirilor din lume!

- Rosario + Vampire (2 sez)
Printr-o coincidenţă bizară, Tsukune Aono a fost admis accidental la Academia Youkai, o şcoală pentru monştrii. Chiar când credea că va fugi de acolo, o întâlneşte pe frumoasa Moka, cea care îi va schimba starea de spirit. Oricum, ea se transformă într-un vampir puternic când îi sunt date jos mătăniile de pe piept. De aici, Tsukune este prins într-o lume fantastică, el fiind singurul om din acea şcoală.

- Vampire Knight (2 sez)
Academia Cross este o școală de elită cu două clase separate, izolate: Clasa de Zi și Clasa de Noapte. Yuuki Cross și Zero Kiryuu sunt prefecții academiei și au rolul de a păstra ordinea printre studenți seara, când se schimbă clasele. Totuși, în Clasa de Noapte se află vampiri, iar Yuuki și Zero trebuie să protejeze secretele Clasei de Noapte și siguranța Clasei de Zi. Yuuki este fiica adoptată a președintelui academiei și acceptă această slujbă cu seriozitate. Zero, pe de altă parte, urăște vampirii.

Vizionare placuta!

| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Suki te ii na eu: O fata mai putin populara, pe care colegii o evita si care este singuratica mai mereu, se indragosteste de un tip suuper popular, pe care il cucereste dandu-i un picior in fata (el se apara). De la aceasta... lovitura porneste o aventura plina de dragoste, umor si mult suspans.
Kimi ni todoke: O fata pe nume Sawako, primeste inca de mica porecla Sadako. Dupa cum se stie Sadako este personajul principal din The Ring, iar fiind asociata cu aceasta...creatura, ea capa reputatia unei fete care poarta ghinion, vorbeste cu fantomele si e foarte rea. Dar de fapt are o personalitate surprinzatoare, si acest lucru il afla un baiat care ajunge sa se indragosteasca de ea. Cu ajutorul lui ea isi face prieteni noi si trece printr-o multime de peripetii.
Kaichou wa maid-sama: Intr-o scoala de baieti, un grup de fete incearca cu greu sa se integreze. Aici intervine Misaki, care devine presedinte restaurand ordinea si garantandu-le fetelor un sejur placut la aceasta scoala masculina. Pana cand, in viata ei intervine Usui. Incepand din momentul in care acesta o vizeaza, viata ei capata o intorsatura care se contureaza incetul cu incetul pana capa putere
Zetsuen no tempest: De la moasrtea surorii lui, aika, mahiro incearca sa gaseasca ucigasul. Mahiro dispare o perioada, iar atunci cand se intoarce stapaneste magia. Prietenul sau Yoshino intervine in cautarea disperata a acestuia pentru ucigasul dragii lui surori. In calatoria lor intalnesc o printesa pe care o ajuta, acest lucru impingand la aflarea a noi secrete si lucruri infioratoare si neasteptate. O dragoste nepermisa creeaza unul dintre cele mai frumoase anime-uri pe care le-am vazut.
Incearca-le pe astea. Daca nu iti sunt de ajuns, trimite-mi un esaj si iti mai dau idei, caci momentan nu prea imi vin descrieri in minte. :X Sper sa iti placa

| չﻨгﻪรէﻨĸ a răspuns:

Kuroshitsuji e un anime foarte bun.

| չﻨгﻪรէﻨĸ a răspuns (pentru չﻨгﻪรէﻨĸ):

Este vorba de un baiat ce face un contract cu un demon, baiatul fiind un nobil de 13 ani ce cauta razbunare...E super.

| NitrowsDwt a răspuns:

Yaoi îs tari. Te poţi uita la Kiss x sis. happy E vorba despre 3 fraţi ( 2 fete şi un băiat ) care se ling pe acolo. E mişto. big grin

| Roctov a răspuns (pentru NitrowsDwt):

Nu ma intereseaza acest gen de anime

| Mineツ a răspuns (pentru NitrowsDwt):

Yaoi inseamna "dragoste" intre beieti, yuri intre fete. Iar Kiss x Sis este un fel de hentai pe jumate, nu-i chiar asa de exagerat. Hentai = anime xxx

| Littleman11 a răspuns:

Salut.Uita cateva anime:
1.Vampire Knight/Vampire Knight Guilty (Vampiri/dragoste)
2. Karin(comedie/dragoste)
3.Black Blood Brothers (Actiune/Comedie/Vampiri)
4.Itsuka Tenma no Kurousagi(dragoste/vampiri/actiune/school).
5.High School DxD (Comedie/Actiune/Demoni/Dragoste/Actiune/Hentai. Sper sa iti placa.Vizionare placuta!

| HaruNoHate a răspuns:

Darker than black- mi se pare tare. Este vorba despre contractanti( oameni ce capatasera puteri supra naturale dupa ce aparuse poarta iadului si a raiului. Ei trebuie sa "plateasca" pentru puterile lor ( de ex: unu trebuia sa fumeze sau sa bea sau altul isi dadea degetul peste cap etc.) nu ma pricep prea bine la povestit dar are o actiune foarte buna si ti-l recomand, dupa parerea mea chiar ar trebui sa il incerci. L-am vazut de curand si mi-a starnit un interes enorm si sper ca si tie o sa-ti placa.
Tonari no kaibutsu-kun- e ceva comedie romantic si este vorba despre o fata care reuseste sa schimbe un baiat in bine ( el era un delicvent care ii snopea pe toti in bataie ) la fel ti-l recomand.
Hakuouki- asta daca vrei ceva cu samurai, lupte putin supra natural si romantic pe la sfarsit.
Devil my cry (sper ca am scris bine ca nu mai tin minte cum se scrie ) - este supra natural, cu demoni si multe lupte cu sange.
Kurushitsuji- este iarasi unul din preferatele mele.Are o poveste fascinanta si emotionanta uneori si este cu demoni actiune putin mister putina drama. Sper ca te-am ajutat.

| LucyValentina a răspuns:

Yaoi= cu gay
si ti recomand jonjou romantica, gravitation, loveless...
si cu vampiri este vampire knight..sunt doua sezoane..si sunt absolut minunate!