| FuwaFuwa a întrebat:

cine stie cand va aparea filmul "Road to ninja" din seria filmelor cu Naruto?

Răspuns Câştigător
| slrs a răspuns:

Maine 28 iulie funda happy

9 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

Depinde,pe 28 iulie apare de abia în teatrele din Japonia.În engleză şi română se spune că va apărea tocmai anul viitor, deşi cred că ar putea apărea chiar şi la sfârştitul anului acesta.
Baftă.

| slrs a răspuns (pentru birdie14):

Pentru ce trebuie engleza cand va fi subtitrar imediat dupa ce a aparut?

| birdie14 a răspuns (pentru slrs):

Da,dar chiar şi dacă va fi subtitrat exact după ce va apărea, tot va dura ceva timp până va fi tradus din japoneză şi tot peste câteva luni va apărea şi în Europa, America etc.

| slrs a răspuns (pentru birdie14):

Si atunci episoadele de ce apar imediat dupa un scurt timp direct subtitrate filmu ar dura maxim o zi in plus ce e asa greu?

| birdie14 a răspuns (pentru slrs):

Un episod are doar 23 de minute, pe când filmul va avea aproxumativ 2 ore.Să ştii că nu e aşa de uşor de tradus, pentru că nu se găsesc mulţi traducători care să cunoască japoneză sau japonezi care să cunoască engleză(pentru ei e o limbă destul de complicată).E mult de muncă la aşa ceva şi dacă chiar eşti fan Naruto trebuia să ştii că filmul precedent a apărut în Japonia la sfârşitul anului 2011 şi a apărut cu subtitrare în engleză de abia anul ăsta prin aprilie.
Aceste fiind zise,cine doreşte să vadă noul film, singura opţiune acum, ar fi să îl vadă în Japonia, căci nu vom avea parte de el cu subtitrare decât anul viitor, sau poate chiar mai devreme.

| Casa a răspuns:

O abia astept sa apare filmul.

| xIchigo a răspuns:

Kodoku, Sa sti ca in japonia filmul a aparut pe 25...

| birdie14 a răspuns (pentru xIchigo):

Release date(s):July 28, 2012
http://en.wikipedia.org/wiki/Naruto_the_Movie:_Road_to_Ninja
http://naruto.wikia.com/wiki/Naruto_6:_Road_to_Ninja
Pe amândouă site-uri scrie că filmul a apărut abia ieri.

| birdie14 a răspuns (pentru xIchigo):

Iată că m-am informat mai bine, şi am aflat că pe 25 a fost lansat CD-ul cu tema filmului, melodia Sore dewa mata shita, trupa Asian Kung-Fu Generation.
Baftă.