| Mascatu69 a întrebat:

deci am inceput sa ma uit la higurashi no naku koro ni si am ajuns la ep6 si deja sunt confuz adica pe la ep4 au murit aia si am vazut ca pe la ep5 incepuse capitolul 2 si era cu totul alta poveste si pare asemanatoare cu cealalta darm mai detaliata... In fine imi puteti spune care este treaba?

4 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Nu am terminat Higurashi daaaar m-am uitat la Umineko si aceeasi chestie se intampla si acolo. E mindfuuuck rau, dar totul se clarifica intr-un final.
Poate ar trebui sa vezi si urmatoarele episoade ~^^~

| Mascatu69 explică (pentru Pricked):

Pai am cam vazut inca cateva episoade dar sunt inca in ceata, dar cat de cat se clarifica in episoadele "urmatoare" ceea ce s-a intamplat in primele 4, si toat asa sunt serii de cate 4 episoade care se intampla totul.

| Mascatu69 explică:

Si apropo am ajuns la ep 18 si am avut impresia ca trebuie luat de la coada la cap ca sa il intelegi dar pe la jumatea episodului a aparut maebara sau cum il chema pe tipu din ep 1 si am zis sa il vizionez in continuare...si poate o sa urmaresc si umineko dupe ce il termin pe asta

| Pricked a răspuns (pentru Mascatu69):

K k
Vizionare placuta c: