| sugababe2000 a întrebat:

Imi dati si mie porecle pentru numele : laura, andreea, oana, ana, mihaela, cristina si luminita. Cele mai tari si mai diverse dau funda.

Răspuns Câştigător
| Lamaitzza a răspuns:

Laura : Lala, lulu, lori, lauu, luly
Andreea : Alduta, Aduta, Deea, Deiuta, Adda, Andu, Aldu;
Oana : Onix, Onica, Ony, Uen, Oxaa, Onitz, Onusca;
Ana : Ani, Ann, Anica, Anu, Anne, Anniela
Mihaela : Pai. am o matusa pe nume asa si noi ai casei ii ziceam "Mimilisca" laughing da ma rog, ar mai fi : Miu, Miha, Mi
Cristina : Crisuu, Criss, Cristinela, Cristinu, Tina.
Luminita : Lum, Lumi, Limu. habar n-am.
Funda?batting eyelashes

10 răspunsuri:
| LëxRóck a răspuns:

Sa știi ca poreclele nu vin de la numele persoanei acelea.
Poreclele vin de la acțiunile, comportamentul sau aspectul persoanei respective.
(bine, pot veni de la multe dar nu prea vin porecle de la nume.)
Mai vin porecle de la nume dar sunt ceva de genul Lulu, Lana...de genul scurt
Se pot pune din astea dar dacă vrei porecle, poreclele sunt mai degreaba alea de care ți-am spus la început.
Sper ca nu te-am supărat.
Pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laura= lau-clau
andreea=deea
oana=oni ioana
ana=ana-banana
mihaela=miha
cristila=chiti cris
luminta=lumi luli

| Pitbull305 a răspuns:

Aura, Deea, Anita, Miha, Ella, Cryssi, Ani.

| LoveeMakeup9 a răspuns:

Lau, Lala, La/Oany, Onutza, Onna/Any, Eny, Ina, Anne, Ann/Miha, Ella, Elly, Hela/Cris, Kiki/Lami, Limi, Lumi, Nita, Lomi, Lome, Lolelaughing

| Andrada21 a răspuns:

Bunăă! Sper ca răspunsurile mele să te ajute. Laura: Lora, Lory(mai des este pentru. lorena sau loredana, dar merge şi la laura). Andreeabig grineea, Dede, Deeya laughing poate fii şi asa, Andre, mie imi mai place si " Dedeuka ". Oana: sincer, nu imi prea vin in minte acum niste porecle pentru. acest nume, dar am să incerc : Onuţa (cam ciudat dar.), Oana e mai bine făra poreclă, nu prea se găsesc. Ana:Anyţa, Anuţa, Any. Mihaela: Miha, Ela, Mimi, Eluţa, Mihaeluţa. Cristina: Crissy, Criss, Cristinuţa, Tinna, Inna. Luminiţa: Niţa, Miniţa, Lumy. Sper că te-am ajutat!

| Andrada21 a răspuns (pentru Andrada21):

Scuze, acolo unde o ieşit "big grin" era Andreea : Deea **.

| DarkShadow26 a răspuns:

Laura:Lari, Lauri, Laurica, Lora, Aura, Lara, La, Lurica big grin
Andreea: Deea, Ea, Deuka, Dede, Andre
Oana: Oanika, Oni, Nao, NaOa, Oa
Ana: Anuta, Anica, Any, Ananuta laughing
Mihaela: Miha, Ela, Mimi, Eluta, Mihaeluta, Miki happy
Cristina: Cristinuca, Cristinica, Crissy, Crisu, Criss
Luminita: Nita, Lumi, Minita, Lighty big grin
Funda? A durat mult sa scriu laughing

| RilaIepur a răspuns:

Laura-Gaura
Andreea-Geea
oana -banana
ana-Din Gana
Mihaela-Rela
Cristina care a mancat mina
Luminita-pizza

| bibitzuka a răspuns:

Laura-laurici
andrea-andu-dudu
oana-ionika
ana-anishoara
mihaela-miki
cristina-crissulina-crissalida-crissu
luminita-umita...

| stefilica a răspuns:

Pentru laura lau pentru andreea dede pentru oana onisuara dragusoara pentru ana anisa pentru mihaela miha pentru cristina cri biscuite cu lapte
pentru luminita lumi