| MangekyouSharingan a întrebat:

vr sa fac o manga am niste idei dar imi lipsesc cateva nume daca aveti idei de nume japoneze ne mai folosite pana acum ziceti-mi si mie cateva pls big grin mersi anticipat :*

11 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Pai daca esti roman de ce nu folostesti nume romanesti?

http://miauti.blogspot.jp/

| kiddoeraxus a răspuns:

De ce vrei un titlu japonez cand ii poti da un nume romanesc?
Dar pana sa ajungi la titlu stii macar cum se face o manga?

| MangekyouSharingan explică (pentru kiddoeraxus):

Pai manga din cate stiu eu este un termen japonez pentru benzi desenate si vr sa le fac stil anime deci este normal sa vr si nume japoneze big grin

| kiddoeraxus a răspuns (pentru MangekyouSharingan):

Inainte de a face o manga, din cate stiu eu iti trebuie prima data un nume ( schita si nu titlu) apoi manuscrisul (capitol, carte... cum vrei tu). Crede-ma ii foarte greu sa faci si ti-o spun din propia experienta, trebuie sa inveti anumite tehnici daca vrei sa iti iasa una de calitate.
Incearca sa te uiti la animeul Bakuman este despre doi tineri care vor sa aiba propiul lor anime, dar intainte de astea trebuie sa devina mangaka. Explica foarte multe despre cum se face o manga. Succes, si iti spun din nou, esti roman pune un titlu romanesc.

| DaYannaDG a răspuns:

Fete: Aimi, Ai, Ayano, Haruka, Kaori, Keiko, Hanami, Kumiko, Mai, Misaki, Rin, Sakura, Yuzuki, Sayuri, Mayumi, Hana, Izumi, Ayame, Ayumi, Akira...
Baieti: Isamu, Manabu, Masaru, Naoki, Osamu, Shin, Tadashi, Taiki, Takashi, Takumi, Daisuke, TSUBAKI, IZANAGI, AMATERASU...
Daca nu-ti plac uita-te aici:)
http://myanime-forum.myforum.ro/subiectul-anterior-vt36.html?view=previous

| MangekyouSharingan explică (pentru DaYannaDG):

Izanagi e ala a lui danzo cu viata infinita laughing si amaterasu sunt flacarile lui sasuke

| DaYannaDG a răspuns (pentru MangekyouSharingan):

Amaterasu este in mitologia japoneza zeul (sau zeita..nu mai stiu bine) soarelui, iar Izanagi este tot un zeuhappy
Oricum si ce zici tu e corect.happy

| MangekyouSharingan explică:

Cele japoneze sunt mai faine laughing

| ρinkie a răspuns:

Da, si pana la urma nume japonez si manga in romana laughing Foloseste nume in engleza, pana si cele mai bune manga-uri sunt in engleza. Eu am citit o gramada de manga, toate sunt in engleza. o_o'

| FuwaFuwa a răspuns:

Tsubaki=floare de cameli
Hoshi=stea
Hotaru=Licurici
Sakura=floare de cires
Saruka, Mizune, Kunoychi, Kira, Mikoto, Hioshi