| UpSideDownSix a întrebat:

Salut, am început recent să citesc manga. Îmi poate spune cineva odată la cât timp se lansează un capitol? Și dacă îmi puteți recomanda o manga/manhwa/manhua bună.

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Unele site-uri zic când apare.
În principiu, ăștia de telefon raduca în engleza pun cam o data pe luna. Ăștia de traduc în romana habar n-am.

| UpSideDownSix explică (pentru Catrice):

Eu de obicei citesc manga în engleză. Bănuiam că apare o dată pe lună. Mulțumesc.

11 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Daca te intereseaza informatii de genul :
Manga / manhua de obicei dureasa intre 1 saptamana - 1 luna in fuctie de cate proiecte are mangaka.
Manhwa /si webtoon dureaza intre 4 zile -1 saptamana in fuctie de proiect.

webtoon - aparare foarte repede 1 saptamana deoarece creatorii copiaza sau fac aceeasi poveste dar cu o actiune diferita.

https://miauti.blogspot.com/

| UpSideDownSix explică (pentru Miauti):

Mulțumesc pentru răspuns, acum știu mai bine cum merg lucrurile.

| RoCkKiD a răspuns:

Cele care sunt publicate in reviste au o recurenta, restul..la voia autorului.

Daca vrei recomandari zi ce iti place.

| UpSideDownSix explică (pentru RoCkKiD):

Îți dau câteva manga/manhwa/manhua care îmi plac și îmi spui tu dupa altele la fel.

1.Garbage Brave: Isekai ni Shoukan Sare Suterareta Yuusha no Fukushuu Monogatari
2.Re:Monster
3.Fukushuu wo Koinegau Saikyou Yuusha wa, Yami no Chikara de Senmetsu Musou suru
4.Zui Qiang Mo Jun De Wo Turan Bian Xiao Le
5. Tensei Shitara Slime Datta Ken
6.God of High School
7.Solo Leveling

| UpSideDownSix explică (pentru RoCkKiD):

Poți să îmi dai și preferatele tale.

| RoCkKiD a răspuns (pentru UpSideDownSix):

Isekai Shihai No Skill Taker: Zero Kara Hajimeru Dorei Harem
Dungeon reset
The begining after the end
Release that witch
Moshi Fanren
A Returner's Magic Should Be Special
READ CHAPTER LIST
Risou No Himo Seikatsu
Ore No Ie Ga Maryoku Spot Datta Ken – Sundeiru Dake De Sekai Saikyou
Isekai Maou To Shoukan Shoujo Dorei Majutsu
Saihate No Paladin
Himekishi Ga Classmate!

O sa-ti ajunga pentru o vreme. happy

| UpSideDownSix explică (pentru RoCkKiD):

The begining after the end- Am ajuns la zi și aștept să se adune chaptere
A Returner's Magic Should Be Special- M-am lăsat de el dumă ce am descoperit The begining after the end
Isekai Maou To Shoukan Shoujo Dorei Majutsu- Am văzut anime-ul și mă gândeam dacă să citesc manga

Restul o să le descopăr acum.

Îți recomand să citești Long Live The King dacă nu l-ai citit încă.

| RoCkKiD a răspuns (pentru UpSideDownSix):

M-am uitat peste Long live the king dar pare chinezesc, si cu putine exceptii..nu prea ma pasioneaza.

| UpSideDownSix explică (pentru RoCkKiD):

Mie mi-a plăcut. Atunci încearcă Fukushuu wo Koinegau Saikyou Yuusha wa, Yami no Chikara de Senmetsu Musou suru.

E vorba despre un erou care a fost trădat și acum se răzbună pe ei omorând-ui la fel cum au fost omorâți și oamenii la care ținea.

| UpSideDownSix explică (pentru UpSideDownSix):

Sau Yondome wa Iyana Si Zokusei Majutsushi