| JohnnySilverhand a întrebat:

Salut, animeurile sunt a doua mea viata și as dori niște animeuri care merita văzute, sa fie acțiune și romance, sa aiba grafica bună, și sa nu fie horror, asta sunt cerințele mele, nu vreau sa fie o pierdere de timp. Dacă sunt ca Sword Art Online sau Absolute Duo e bine.

2 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Inuyasha
Akatsuki no yona
Noragami
Code geass
Toradora (nu are actiune dar mie mi-a placut foarte mult si il recomand mai tuturor ).
Hakuouki

| HaiseSasaki1995 a răspuns:

E ceva daca are sange? big grin
Tokyo Ghoul
Another(Mie nu mi s-a parut horror)
Death Note
Psychic Detective Yakumo
Akame ga Kill
Ao no Exorcist
Mirai Nikki
Elfen lied
Toate anime-urile astea au cel putin 3 scene cu sange rolling on the floor Daca esti mai sensibil, uita-te doar la Death Note, Psychic Detective Yakumo, Ao no Exorcist si atat.