| Kuroo a întrebat:

Anul acesta, cred, a apărut un anime ce are în prim-plan o serie de crime realizate pe baza unor cărți magice din care ies flăcări. Nu-mi amintesc numele animeului (pentru că am o ținere de minte excelentă), mă poate ajuta cineva? Cred că pe fata din rolul principal o cheamă Kou şi va deveni un investigator alături de câțiva tipi, printre care unul brunet şi unul blond. (Am dat nişte detalii...vai mie). Era să uit, Kou (dacă ăsta e numele ei), are puterea de a vedea flăcările ce ies din cărți.

28 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daisuuuuukiii
Bă, nu știu despre ce anime spui, dar o să îmi fac eu timp zilele astea și aflu.
Tu până atunci uită-te la Violet evergarden. E super șmecher.

| Kuroo explică (pentru anonim_4396):

"Baioleto" laughing E asa kawaii cum pronunta Violet japonezii. Stiu animeul, am zis ca ma uit dar am tot amanat. Am aflat pana la urma, era Nil admirari no tenbin si pe fata se pare ca o cheama Kuze nu Kou. O intrebare totusi, ce nume aveai inainte? Nu te recunosc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kuroo):

E imposibil să nu mă cunoști laughing
Te las să ghicești, atunci.

| Kuroo explică (pentru anonim_4396):

Da spune odată. Nu mă apuc să scriu toată lista de useri pe care îi cunosc. Hai, repejor cu numele. Esti fata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kuroo):

Deja încep să mă supăr.
Fată, da.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kuroo):

Este fosta "conquette". Hai ce naiba.
PS. Si da ma bag in seama asa cum s-a bagat si ea in seama cand faceam misto de Doub cand nu stia cine sunt acum 2 ani.
@Naprasnic hahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahhaahahhahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahhaahahhahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahhaahahhahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahhaahahhahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahhaahahhahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahhaahahhahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahhaahahhahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahhaahahhahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahhaahahhahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahhaahahhahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahhaahahhahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahhaahahhahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahhaahah
Stiu ca esti ofticata putin acum pe mine dar asculta asta sa iti treaca : ) https://www.youtube.com/watch?v=N-2MNM1O6EE

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Endo, să-ți trăiască familia și prietenii, dar să vezi câtă bătaie îți iei peste câteva luni.
Vin înarmată cu o bâta de acasă.

| Kuroo explică (pentru anonim_4396):

Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... tuuuuuuuu, tu eraaaaai. O-O stai să vezi ce pufoşală îți iei. :3

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kuroo):

Dacă nu s-ar fi băgat Paguba aka Endoryus, te-aș mai fi ținut în suspans.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Încă stă să-mi plesnească o venă din cauza ta.

| Kuroo explică (pentru anonim_4396):

Adică tu faceai mişti de Doub? •`~•
Parcă țin mine, aveai un nume care începea cu U şi când te-am recunoscut ai acuzat-o pe Doubi că ți-a dezvăluit identitatea. Ru-şi-ne. Nța nța.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kuroo):

Unbroken.
Avea numele ăla că l-au ajuns blestemele mele și și-a rupt piciorul.
Sau asculta o melodie... Nu mai știu thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sper să-ți cadă tastatura pe picior.

| Kuroo explică (pentru anonim_4396):

Partea cu blestemele pare mai plauzibila. thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce pot zice, cu "prieteni" ca tine clar nu mai am nevoie de dusmani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ps. Totusi trebuie sa apreciezi faptul ca eu nu uit si mai important, nu iert. Desi am asteptat 2 ani, s-a meritat razbunarea : )

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asemenea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tocmai, că la asta suntem la fel. Doar că eu nu aștept să mă răzbun.

Psss. Lorenaa, mai știi mitraliera aia a mea de acum 3 ani?
Am nevoie puțin de ea.

| Kuroo explică (pentru anonim_4396):

Poftim, proaspat scoasă din cutie, lustruită şi cu gloanțe de argint. Aduc şi drujba? Nu iert eu pe cel care ne-a făcut "pitici de gradină".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kuroo):

Cand ne a facut pitici de gradina? :O
adă* si drujba, ca n am cu ce sa mi mai hranesc pisicile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Memorie de mangusta ai si tu...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu te-ai găsit să vorbești.
Te-aș fi întrebat pe cât e ziua mea, dar acum știi laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Abia acum ai devenit destul de importanta sa imi amintesc, shh rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Namilă odioasă

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Hahahaha

| Kuroo explică (pentru Doub):

Crezi ca Endo si-a sters contul pentru ca l-a demascat Maria si acum vrea sa-si faca altul? thinking

| L1feDRAIN a răspuns:

Anul asta, cred, e prima data cand mai aud de tine, necunoscuto.

Nu am idee, nu privesc anime happy

| Kuroo explică (pentru L1feDRAIN):

O sa mai auzi de mine si peste 2 ani cand mai intru.
Parca te uitai la animeuri. thinking