| RobyTaBoss a întrebat:

Aș dori și eu niște site-uri pentru anime-uri în limba română fansub care sunt noi deschise/la început, dar care par serioase, nu site-uri fantomă, fiindcă aș vrea să particip ca traducător pe o comunitate nu foarte mare la început și să-i ajut! ^^

2 răspunsuri:
| HandaSei a răspuns:

Lista de fansuburi pe care le cunosc eu! happy

- animekage.me
- deseneanime.ro
- shinobi-fansub.ro/news/
- anime4fun.ro
- wien-subs.ro
- a-evolution.com
- animemox.ro
- animephoenix.ro | Un fansub extrem de nou și micuț! ^.^
- manga-kids.com | Activitate extrem de slabă...
- site.anime-nolimit.ro | Activitate extrem de slabă...
- fast-anime.ro | La fel ca AnimeG sunt și site și fansub, dar spre deosebire de AnimeG, aceștia au o calitate atât de proastă a proiectelor proprii încât ai putea spune că întrece orice limită a ridicolului și penibilului la un loc, nu recomand sub nici o formă... rolling on the floor

Personal îți recomand mai bine să încerci pe un fansub mare și activ cum ar fi AnimeKage sau AnimeG spre exemplu, mai multă lume vede ceea ce faci, primești comentarii etc și parcă ai alt chef să traduci, dar e la alegerea ta! ^.^

| Dar13 a răspuns:

Kiryuu zero-vampire knight