| Madalin_Stefan_2000 a întrebat:

Caut un desen animat foarte vechi. Probabil de acum 10 ani. Îmi mai amintesc din el doar secvențe: un băiețel găsește într-o cutie cred o lume a jucăriilor iar el intră în ea lasandu-si lumea reală în spate și luptandu-se pentru cei de acolo împotriva jucăriilor rele, care jucăria cea mai rea era un soldat sau ceva dar care nu mai fusese vândut, fusese înlocuit de alt războinic. Țin minte că băiețelul odată intrat in lumea aceasta întâlnește o fată pe nume "Șerbet". El trece din când în când și in lumea sa adevărată, dar la final țin minte că jucăriile rele trec prin acea "cutie portal" și ajung in lumea reală a băiețelului iar apoi ei se înfruntă sau ceva de genul... Mai multe detalii nu prea îmi amintesc, băiatul cred că era un fel de rege al jucăriilor in acea lume. Nu știu cum se numește sau cum sa îl mai găsesc dar mi-a plăcut extrem de mult.

3 răspunsuri:
| Pneumunoultramicroscopicovulcaniconicoza3 a răspuns:

Nu era cumva cu niste dinozauri? Eu stiam unil in care un copil avea niste dinozauri de jucarie iar cand intrau intr-o galetuta din ala cu care se fac castelele din nisip au primit viata dinozaurii

| єχcєєℓ a răspuns:

Ai pus 2 întrebări? laughing
Războinicul de jucărie se numește sau The Toy Warrior (2005).

| SG1995 a răspuns (pentru Pneumunoultramicroscopicovulcaniconicoza3):

Nu, e film de animație.