| IoNuTzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Salut TPU! Dati-mi si mie niste anume-uri (multe) dar sa fie bine desenate, oricare gen, sa le descrieti. Funda!

P.S. : fara Bleach(vazut)
Naruto(nu imi place)
Gintama(nu imi place)

2 răspunsuri:
| puppetmaster a răspuns:

Guilty crown(este vorba de un baiat de liceu,ouma shu, care intr-o zi se intalneste cu o fata care face parte dintr-o organizatie de teroristi, inori yuzuriha si care era vocalista unei trupe celebre. shu se aliaza cu acea organizatie terorista sa distruga un virus mortal ce pusese stapanire pe pamant); amnesia(o zana pe nume orion-e baiat- se "lipeste'' de constiinta unei fate careia nu i se specifica numele si dintr-un misterios motiv aceasta este transportata intre lumi paralele, personajele fiind aceleasi dar imprejurimile diferite, totul incepand in fiecare lume din data de 1 august P.S:e un anime destul de complicat,multi nu l-au inteles,dar mie una mi se pare genial); code geass:lelouch of the rebelion(lelouch vi britania, printul mostenitor din britania, este folosit impreuna cu sora sa in negocierile cu japonia pentru pace dupa ce mama lor a fost ucisa iar nunnally, sora lui, si-a pierdut vederea si a ramas invalida.Nutrind ura pentru tara lui de provenienta,britania,lelouch se hotaraste sa o distruga cu ajutorul puterii date de misterioasa C.C)kamisama hajimameshita( o comedie tare: dupa ce tatal sau a disparut, nanami, o eleva de liceu, este evacuate si ajunge pe strazi. Dupa ce salveaza un om care era fugarit de un caine, acesta ii spune sa mearga acasa la el.Cand nanami ajunge acolo gaseste un templu si ea devine zeita casatoriilor,in locul lui mikage,barbatul care ii zisase sa mearga la el acasa. Apoi se indargosteste de tomoe,familiarul zeului casatoriilor,un demon-vulpe)pandora hearts( oz vessalius,un tanar nobil, este aruncat in abiss, o"inchisoare'' ca iadul de catre barkerville, pazitorii abisului, la ceremonia de implinire a varstei de 15 ani. Dupa ce face un contract cu Alice, un lant din abis, adica o ''locuitoare'' a abisului, el reuseste sa iasa din abiss dar 10 ani mai tarziu, chiar daca lui i se paruse ca statuse doar o zi acolo.)kaichou wa maid-sama(misaki ayuzawa este presedintele consiliului liceului seika, dar ea are un secret:lucreaza part-time la o cafenea cu servitoare pentru ca are mari probleme financiare.Intr-o zi usui takumi, cel mai popular si frumos baiat di liceu ii descopera secretul, si asa incepe povestea lor de iubire P.S: sa il vezi neaparat, eu am murit de ras)

| stefyyyy a răspuns:

*One Piece.e cel mai bun anime shounen dupa parerea mea.La inceput s-ar putea sa nu iti placa, nici pe mine nu m-a impresionat din prima dar acum e preferatul meu.merita sa incerci, are de toate.big grin Un băiat numit Monkey D. Luffy, inspirat de către eroul copilăriei sale, "Red Haired" Shanks, pornește într-o călătorie pentru a găsi legendara One Piece, și a deveni noul Rege al Piraților. Pentru a săvârși acest lucru, el trebuie să ajungă la capătul celui mai periculos ocean din lumea "The Grand Line".(descrierea e luata de pe Wikipedia)
*Death Note-e absolut genial o sa te lase masca.e gen psihologic.(are si grafica misto)E scurt, are 37 de episoade, l-am vazut de 4 ori laughing.
*Soul eater mai e bun.
*Daca iti plac chestiile mai creepy poti incerca:Another.
*Iar la romance:Nana.