| Mistiss a întrebat:

Imi puteti recomanda si mie niste anime-uri cu scoala? Vreau sa stau cu gandul ca se va intampla si ceva actiune rolling on the floor. M-am uitat la Kaichou wa maid sama, sukitte iy na eu ( nu sunt sigura daca asa se scria), Toradora, Kimi ni todoke. M-am tot uitat pe net sa vad ce anime-uri cu scoala sunt. Nu m-am decis, deci vreau si voi sa imi propuneti. Daca nu stiti asa de multe cu scoala, puteti sa-mi lasati si cu magie, chestii supranaturale.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey! ^^ si mie imi plac astfel de anime-uri xD si iti recomand sa te uiti la Noucome, m-a impresionat foarte mult, dar si la Inou-Battle wa Nichijou-kei no Naka de, pentru ca si acela a fost destul de interesant

Ai mai putea sa te mai uiti si la:

Baka to test to shoukanjuu (este foarte amuzant, si acum imi amintesc cum radeam de ma spargeam la fiecare episod)

Boku wa Tomodachi ga Sukunai

yamada-kun and the seven witches

Saekano

Ao no exorcist (La asta trebuie neaparat sa te uiti)

yuru yuri (o sa aiba un sezon al 3-lea in curand, deci ai la ce sa te uiti)

Si cam atat imi vin acum, pe moment. Daca le-ai vazut sau le-ai dat o sansa si nu iti plac, spune-mi... Am sa ma mai gandesc la cate unele tongue

Dar te rog macar se la dai o sansa. Iti zic cu mana pe inima ca merita vazute toate acestea tongue

In orice caz, vizionare placuta.

| BlackRaven45 a răspuns:

-Prison School+ *e foarte pervers*
-Aoharu x Kikanjuu *nu prea e cu scoala dar in fine. Tot e fain*
-Kamigami no Asobi
-Mikagura Suite School
-Gakkou Gurashi
-Ao no Exorcist *e genial*
-Highschool of the Dead *trebuie sa te uiti neaparat*
-Lovely Complex+
-Inu x Boku SS
-Special A+ *seamana al naibii de mult cu Maid-sama*
-Noragami
-Kotoura-san+
-Another *prea tare anime-ul asta*
-Soul Eater *printre preferatele mele*
-Tonari no Kaibutsu-kun+
-Makai Ouji: Devils and Realist
-Sakura Trick+ *vezi ca-i shoujo ai*
-Ouran High School Host Club+ *cea mai buna comedie vazuta de mine*
-Mirai Nikki
-Ao Haru Ride+
-Vampire Knight
-Gugure! Kokkuri-san
-Corpse party
-Kill la Kill *te bat daca nu te uiti. Vezi ca-i pervers totusi =]]*
-Kamisama Hajimemashita+
-Danganronpa
-Tokyo Ravens
-Owari no Seraph
-11eyes
-Watamote+
-Yamada-kun to Nananin no Majo+

Majoritatea au si lupte si supranatural. Cele cu "+" sunt fara in general. Ar fi pe placul tau. Special A chiar trebuie sa-l vezi. Seamana foarte bene cu Maid-sama. Grafica mai trage pe dreapta dar e superb. Si Ouran e foarte fain. In fine. Te decizi tu =]]

| Sakura13574 a răspuns:

Ao haru ride
Ao no exorcist
Kimi ni todoke
Hunter x hunter
Magi
Mirai nikki
Special a
The pilot's love song
Noragami
Tonari no kaibutsukun
Zankyou no terror
Nisekoi
Nagi no asukara
Another
Anohana
Sword art online
Zetsuen no tempest
Charlotte
Akagami no shirayukihime
Owari no seraph
Kimikiss pure rouge
Sakurasou no pet na kanojo

| ςгเรtเภยкค a răspuns:

Eu iti recomand:
Cu genul school si love: Special A ( asemanator cu Kaichou), Ookami shoujo to kuro ouji ( personaje gen kaichou), Clannad ( trist), Tonari no kaibutsu kun ( amuzant), Ao haru ride ( nu are foarte multe momente romantice, dar merita vazut), Golden Time ( frumos), Ouran High School, Itazura na kiss.
Si acum magie/supernatural si dragoste: Kamisama Hajimemashita, Inu x Boku Ss, Zero no tsukaima, Akatsuki no yona, Fairy Tail. ( ultimele 2 nu prea au romance, dar sunt geniale. Fairy e preferatul meu, urmat de Kaichou si Akatsuki).
Uita-te la ele si daca mai ai nevoie de alte nume, sa-mi spui.
Sper ca te-am ajutat.