| Fnnyn a întrebat:

In ultima vreme am redescoperit placerea de a citi benzi desenate si m-am gandit sa ma apuc de serii seriose, cum ar fi benzile desenate editate de Marvel, DC sau Disney.
Pana acum am citit cateva numere Scrooge McDuck din colectia desenata de Don Rosa, Avengers vs. Thunderbolts si primul numar Tintin.
Care sunt benzile desenate pe care le preferati voi sau pe care mi-le recomandati?
PS: Resurse am, stiu de unde as putea sa citesc astfel de benzi desenate, dar daca stiti o colectie nu foarte populara, as dori sa stiu si unde as putea sa o gasesc.

5 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai, dar benzile de la disney nu mi se par "serioase" deloc. Daca vrei benzi desenate serioase incearca manga.
http://mangafox.me/directory/

| Fnnyn explică (pentru Amilik):

Multumesc de site. :0 Am 15 ani si imi plac benzile desenate Disney. Cele cu DD care apareau la noi erau bune si alea, dar multe puerile. Pe acestea le recomand.

| Fnnyn explică:

Serios? Nu am 3 ani! Dispari!

| gabriellemnaru a răspuns:

Pt tin tin iti dau site sa il vezi filmul.