| KappaYT a întrebat:

Salut TPU
La ce anime va uitati?
As prefera sa imi ziceti si mie niste anime peste 50 ep
Fara Naruto, One Piece, etc vreau ceva gen cu super puteri si samurai - ninja ceva gen naruto dau funda la cele mai multe si tari, pe langa dati-mi si descrierea lor va rog!
Va multumesc

Răspuns Câştigător
| KawaiiPanda135 a răspuns:

Samurai x/rurouni kenshin - este despre unul din putinii samurai care supravietuieste unui razboi, acesta este puternic si toti oamenii se tem de el. Continua sa fie un ratacitor si decide sa nu mai ucida oameni, avand alt stil de lupta. Se alatura unui dojo unde intalneste multi oameni si are diverse confruntari cu oameni... nu imi amintesc mai mult, nu l-am terminat si m-am uitat acum mult timp la el, dar este chia fain.
Kenichi- este despre un elev de liceu care doreste sa devina puternic si se alatura unui dojo de arte martiale foarte sever. Are diverse confruntari cu alte organizatii si oameni.
Bleach-este vorba de un elev de liceu care devine shinigami, omoara hollow (niste monstrii) si are diverse confruntari
Katekyo hitman reborn- este despre mafie, dar au si puteri speciale
D-gray man-nu mai stiu despre ce era dar e destul de fain
Hakuouki- e cu samurai
Sengoku Basara: Samurai Kings, Gintama, Sword of the Stranger Anime - cred ca e film, katanagatari, shakugan no shana

1 răspuns:
| Coloringthevoid a răspuns:

Bleach,Fairy tail, Fullmetal Alchemist, Hunter x Hunter.